MIEĆ CZY BYĆ?
Erich Fromm napisał "Mieć czy być" w roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym szóstym. Ostrzegał że nowoczesny świat prowadzi ludzi w pułapkę im więcej masz, tym bardziej jesteś. I tym więcej ci brakuje. Czy miał rację? Patrząc na dzisiejszy świat bardziej niż kiedykolwiek. W tym odcinku: czym
- #
- #
- #
- #
- 2
- Odpowiedz





Komentarze (2)
najlepsze
Frommowe p------------o - możliwe chyba tylko w późnym kapitaliźmie gdzie masom ludzi wmówiono, że mogą być kim tylko chcą jak będą tylko wcześniej wstawać i ciężej pracować. A potem jest wysyp depresji bo te masy ani nie mają ani nie są. I się nie buntują bo im elity wmówiły, że to właśnie od nich WSZYSTKO zależy. I te same elity zarówno mają jak i korzystają z życia.
A rozkmina