Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko154
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

316

Złoto podrożało o 85% w półtora roku (od dołka z pażdziernika 2023)

Złoto podrożało o 85% w półtora roku (od dołka z pażdziernika 2023)

Cena złota (w USD) wzrosła o blisko 27% od początku tego roku. W polskim złotym jest to zwyżka o 15%. Plasuje to złoto na szczycie rankingu najlepiej radzących sobie aktywów dotychczas w 2025 roku.

przemyslaw-tabor
przemyslaw-tabor
z
fxmag.pl
dodany: 17.04.2025, 08:30:02
  • #
    zloto
  • #
    pieniadze
  • #
    inwestowanie
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
  • To Znalezisko było promowane w ramach usługi Wykop Poleca przed osiągnięciem wymaganego progu wejścia na Stronę Główną. Obecnie to Znalezisko nie jest już objęte promocją.

    Info
  • 139
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (139)

najlepsze

sloik84
sloik84
17.04.2025, 14:54:38 via Wykop
  • 241
Złoto zachowało swoją wartość. To papierowy pieniądz stracił ¯\(ツ)/¯
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mariusz357
Mariusz357
Mariusz357
17.04.2025, 15:40:15 via Wykop
  • 59
@sloik84: dokładnie, jedna uncja ma nadal wartość jednej uncji. Sprawdziłem monety i złota tam mniej nie zostało.
  • Odpowiedz
SrebrnySurfer
SrebrnySurfer
18.04.2025, 12:05:21 via Wykop
  • 2
@sloik84: Ale p--------z głupoty. Wzrost wartości jest wtedy gdy możesz za uncje więcej dostać w zamian. Tak właśnie jest ze złotem teraz.

Przykład: za uncje teraz dostaniesz kilkukrotnie więcej papieru(waluty) z Wenezueli ale kupisz rzeczy tyle samo.

Teraz za uncje kupisz więcej towaru niż 3 lata temu.

Tak samo za „towar” 100$ kupisz mniej dzisiaj niż 3 lata temu.
  • Odpowiedz
majcherek
majcherek
17.04.2025, 17:43:18 via Android
  • 65
majcherek

źródło: temp_file6355049305158237218

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Non_sacerdos_Michael_Vosnitsky
Non_sacerdos_Michael_Vosnitsky
17.04.2025, 18:17:48 via Wykop
  • 28
@majcherek: No i co, miał rację. Mirki zostawiły i dzięki temu złoto nie p---------o.
  • Odpowiedz
Uuroboros
Uuroboros
17.04.2025, 19:48:22 via Wykop
  • 0
@Non_sacerdos_Michael_Vosnitsky: w sumie racja, w polsce jest jakieś 38 tysięcy ludzi a na mirko z kilka setek no to mniej więcej takie możliwości inwestycyjne są, nie kupili to nie podrożało mocno.
  • Odpowiedz
F.....z
F.....z
konto usunięte 17.04.2025, 18:52:27 via Wykop
  • 60
Jak na głównej wykopu piszą, że pora kupić złoto, to chyba czas je sprzedać xD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

witulo
witulo
17.04.2025, 16:54:04 via Wykop
  • 59
witulo

źródło: 000DAQAB0VGLNINO-C461-F4

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

chigcht
chigcht
17.04.2025, 17:44:28 via Wykop
  • 25
@witulo:
chigcht - @witulo:

źródło: dsaidsajdijsadiajsdajdisajdijsadjsa

Pobierz
  • Odpowiedz
z.....o
z.....o
konto usunięte 17.04.2025, 18:23:50 via Wykop
  • 23
@witulo: @chigcht pan profesor to jednak fachowiec jest
  • Odpowiedz
borsiu
borsiu
17.04.2025, 17:30:14 via Wykop
  • 31
Zloto nie drozeje to inflacja z--------a
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Widur
Widur
17.04.2025, 17:45:12 via Wykop
  • 29
I to pięknie pokazuje skutki fiducjarności pieniądza."Drukowanie" pustego hajsu żeby rolować dług albo emitować nowe kredyty (np. mieszkaniowe) które z kolei podbijają ceny tychże nieruchomości przez podaż gotówki. Po prostu tu szmacenie pieniądza widać jak na dłoni i co najlepsze to przyspiesza (złoto, mieszkania, itd.) biedota jest jeszcze biedniejsza a posiadacze assetów coraz bogatsi, do tego stopnia że w USA pomimo że pracujesz to w wielu przypadkach nie stać cię na wynajęcie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

editores
editores
17.04.2025, 19:00:25 via Wykop
  • -15
@Widur: odkryłeś oczywiste rzeczy. Czy naprawdę każde pokolenie musi się tych rzeczy uczyć od nowa? Nie czytacie książek?
  • Odpowiedz
Krupier
Krupier
17.04.2025, 19:22:12 via Wykop
  • 18
odkryłeś oczywiste rzeczy. Czy naprawdę każde pokolenie musi się tych rzeczy uczyć od nowa? Nie czytacie książek?


@editores: ale dopłaciki do kredytów to już spoczko. xd
Krupier - >odkryłeś oczywiste rzeczy. Czy naprawdę każde pokolenie musi się tych rzec...

źródło: Bez nazwy

Pobierz
  • Odpowiedz
KonserwatywnyMocny
KonserwatywnyMocny
17.04.2025, 17:51:03 via Wykop
  • 25
Jak wejdą waluty cyfrowe dla gojów wraz z chipowaniem to złoto zrobi x10
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arturnowak2018
arturnowak2018
17.04.2025, 19:57:55 via Wykop
  • 9
@KonserwatywnyMocny: podejrzewam, że wtedy położą łapę na twoim złocie i je np. opodatkują lub nawet zbanują
  • Odpowiedz
Fomalhaut
Fomalhaut
18.04.2025, 07:52:02 via Wykop
  • 10
@arturnowak2018: Pewnie nie wszyscy wiedzą, ale tuż po wojnie nielegalny był nie tylko handel złotem i walutami, ale nawet ich posiadanie. Komuna w ten sposób ostro walczyła z "kułactwem". I co? Ano jajco. Ludzie posiadali waluty i złoto i nimi handlowali. Tylko byli bardzo ostrożni.
  • Odpowiedz
Trias
Trias
Trias
17.04.2025, 18:40:45 via Wykop
  • 16
Kurde, a miałem zamiar kupić złoto. Tylko jak zwykle zapomniałem mieć na to pieniądze.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Nudel1306
Nudel1306
17.04.2025, 20:22:07 via Wykop
  • 9
@Trias: kurde ja też...
Nudel1306 - @Trias: kurde ja też...

źródło: sure

Pobierz
  • Odpowiedz
kostoo
kostoo
kostoo
17.04.2025, 16:09:16 via Android
  • 15
kostoo

źródło: temp_file3024132899328114212

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bolizdor
bolizdor
17.04.2025, 19:45:01 via Wykop
  • 14
też raz bawiłem się w inwestowanie w papierowe złoto. Skończyło sie tak jak na tym obrazku. Pamiętajcie, tam gdzie jeden wygrywa dziesięciu przegrywa.
bolizdor - też raz bawiłem się w inwestowanie w papierowe złoto. Skończyło sie tak ja...

źródło: a82696a259d059871ef8026ab58dee709e3bd5acfe64e46bb241e829c65e3f8f,w400

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Jacolex
Jacolex
17.04.2025, 20:30:35 via Android
  • 2
@bolizdor hehe patrząc na wykres to grał shorty
  • Odpowiedz
fjk8
fjk8
18.04.2025, 11:05:28 via Wykop
  • 4
@bolizdor: przeciez mozesz kupic fizyczne
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku
84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku
3095
Nieoficjalne: Polska musi zapłacić Pfizerowi 5,6 mld zł. Sąd zdecydował
2774
Nie jedziemy na Mundial!
Nie jedziemy na Mundial!
2455
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
2129
A taki był mądry
A taki był mądry
2112
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #srebro
  • #inwestycje
  • #gielda
  • #pieniadze
  • #bizuteria
  • #inwestowanie
  • #gold
  • #ekonomia
  • #nbp
  • #finanse
  • #kryptowaluty
  • #pytanie
  • #oszczedzanie
  • #rzemioslo
  • #polska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking