Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko177
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

441

Powinna być zimowa zwyżka, jest mniej wodyniż w lipcu

Nadchodzi ciężka susza. Mamy środek zimy, w niektórych miejscach już teraz jest mniej wody niż w środku lata. Tymczasem w planach Wód Polskich jest "utrzymanie wód" które może tylko powiększyć skutki nadciągającej katastrofy.

boboliwo
boboliwo
z
youtube.com
dodany: 07.02.2025, 08:44:55
  • #
    przyroda
  • #
    natura
  • #
    biologia
  • #
    gospodarka
  • #
    wolnerzeki
  • #
    hydrologia
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

To celowe działanie
konto usunięte
z krytykapolityczna.pl
  • 7
Grozi nam susza? Miażdżące stanowisko PAN i bicie na alarm
boboliwo
z tvp.info
  • 5

Komentarze (76)

najlepsze

IvanBarazniew
IvanBarazniew
IvanBarazniew
07.02.2025, 08:50:47 via Wykop
  • 140
Wszyscy już chyba rozumieją wagę małej retencji i spowalniania spływu wód już na samym starcie a mistrzowie z wód polskich chcą przyspieszenia odpływu wód? To jakiś absurd!

Ciekawy film w temacie:
IvanBarazniew - Wszyscy już chyba rozumieją wagę małej retencji i spowalniania spływu...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fff112
fff112
07.02.2025, 09:38:18 via Wykop
  • 51
@IvanBarazniew: dokładnie...regulują koryta, betonują żeby woda jak najszybciej uciekała, tworzą kanały spływowe zamiast rozlewać wodę i żeby wsiąkało..rolnictwem polska nie stoi więc tworzenie pól uprawnych to głupota jeśli tyle nieużytków w Polsce jest i tak. Dlaczego tacy ludzie się tym zajmują skoro nie mają pojęcia o największych problemach? Jak braknie wody to juz będzie za późno.
  • Odpowiedz
IvanBarazniew
IvanBarazniew
IvanBarazniew
07.02.2025, 11:40:19 via Wykop
  • 45
@fff112: To jest jeszcze gorsze. Takie betonowanie strumienia dla przekładu.

Betonują zeby szybciej woda schodziła, no to woda szybciej schodzi a jak schodzi szybciej to wymywa dno. Jak dno się wymywa, to obniża się poziom koryta rzeki a jak się obniża poziom koryta rzeki to w konsekwencji obniża się w okolicy poziom wód gruntowych.

Oczywiście w procesie to co wybetonowali się obsypie, bo niższy poziom wody podmywa umocnione brzegi. Więc
  • Odpowiedz
PfefferWerfer
PfefferWerfer
07.02.2025, 09:34:49 via Wykop
  • 77
Spokojnie, rolnicy obudzą się w maju że wody nie ma, na razie wszyscy się cieszą że traktory im nie grzęzną w błocie i będą mogli wsadzać nasiona w spopielałą glebę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W lipcu strajk o wypłaty suszowego, na jesieni przekopanie rowów w ramach prac utrzymaniowych i za rok jedziemy z powtórką
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

boboliwo
boboliwo
Autor
07.02.2025, 09:41:22 via Wykop
  • 18
@PfefferWerfer: pół biedy gdyby była to powtórka, wiele wskazuje na to że będzie pogłębiona katastrofa
  • Odpowiedz
fakty_i_faktury
fakty_i_faktury
07.02.2025, 19:53:41 via Wykop
  • 3
@PfefferWerfer: ale co to wina rolników?
Walnij się w czerep
  • Odpowiedz
Basiura89
Basiura89
07.02.2025, 15:44:08 via Wykop
  • 32
Stary komunistyczny beton z Wód Polskich dalej chce niszczyć gospodarkę wodną. Nic nowego ¯\(ツ)/¯
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pawloka1
pawloka1
pawloka1
07.02.2025, 18:36:20 via Wykop
  • 6
@Basiura89: Ryszard Kowalski miał rację
pawloka1 - @Basiura89: Ryszard Kowalski miał rację
  • Odpowiedz
Chinaski
Chinaski
07.02.2025, 10:56:22 via Wykop
  • 31
U siebie też to samo zaobserwowałem. Jak na wiosnę nie pojawią się opady to będzie maskara.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SadLostPuppy
SadLostPuppy
07.02.2025, 20:45:23 via Wykop
  • 12
@Chinaski: Spokojnie, na wiosnę będzie powódź.
  • Odpowiedz
zwirz
zwirz
07.02.2025, 22:17:49 via Wykop
  • 12
@SadLostPuppy: A potem susza.
  • Odpowiedz
preferencyjne_posty
preferencyjne_posty
07.02.2025, 19:58:31 via Wykop
  • 19
Ci kretyni z Wód Polskich z roku na rok doprowadzają do tragedii ten kraj, aż dziw bierze, że siedzą tam ludzie, którzy prostują rzeki i sprawiają, że ta woda ucieka co raz szybciej zamiast zatrzymywać jak najwięcej wody żeby wsiąknęła w glebę.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lotrzyk_
lotrzyk_
lotrzyk_
07.02.2025, 19:57:12 via Wykop
  • 12
Nie dość, że nie ma śniegu to nawet wgl jakichkolwiek opadów. Bardzo słabo to wygląda.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

przekliniak
przekliniak
przekliniak
07.02.2025, 21:16:52 via Wykop
  • 8
Wstawię tylko obrazek, który budził tak skrajne emocje kilka miesięcy temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
przekliniak - Wstawię tylko obrazek, który budził tak skrajne emocje kilka miesięcy t...

źródło: 63e28dc03d7e6857155132e6ad5f608d8ce67bc08e3fe29461f4f4137e263ed9

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mietowy_
Mietowy_
08.02.2025, 17:39:04 via Android
  • -1
@przekliniak co ona ma za oczami? O mózg nie pytam, bo wiadomo.
  • Odpowiedz
bajo811
bajo811
bajo811
08.02.2025, 07:41:53 via Android
  • 6
Proponuję wyczyścić wszystkie rzeki, a jeszcze lepiej wyprostować je tak aby woda jak najlepiej spływała do morza. To na pewno zatrzyma wodę i podniesie jej poziom.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Depth_Charge
Depth_Charge
07.02.2025, 20:58:13 via Android
  • 6
Mam wrażenie że wiedzą to już wszyscy oprócz wód polskich
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Taaatko
Taaatko
Taaatko
07.02.2025, 20:32:03 via Wykop
  • 6
Czas na ślad wodny, proszę się łapać za portfele...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
3981
Pracownicy zonda zostali zwolnieni. Prezes nieuchwytny, ma paszport Izraela.
Pracownicy zonda zostali zwolnieni. Prezes nieuchwytny, ma paszport Izraela.
2804
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
2791
Pracownia 3lab potwierdza, że aplikacja Kornelii Wieczorek nigdy nie powstała
2755
Przyłapane gnoje na wyrzucaniu budowlanego syfu w lesie
Przyłapane gnoje na wyrzucaniu budowlanego syfu w lesie
2714
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #natura
  • #ciekawostki
  • #zwierzeta
  • #biologia
  • #fotografia
  • #zwierzaczki
  • #ptaki
  • #polska
  • #las
  • #smiesznypiesek
  • #nauka
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #akwarystyka
  • #ekologia
  • #owady

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking