Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko246
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

281

Warszawa: Protest pielęgniarek i położnych. Walczą o nowe wynagrodzenia

Warszawa: Protest pielęgniarek i położnych. Walczą o nowe wynagrodzenia

Pielęgniarka z tytułem magistra pielęgniarstwa czy położna z tytułem magistra położnictwa i wymaganą specjalizacją dostają w tej chwili około 7300 złotych. Nie wszyscy dyrektorzy szpitali tamte podwyżki wypłacili. Wiele z tych spraw skończyło się w sądzie

zatrwazajacy
zatrwazajacy
z
polsatnews.pl
dodany: 23.05.2023, 13:39:22
  • #
    polska
  • #
    pielegniarki
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    szpital
  • #
    nfz
  • 160
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (160)

najlepsze

pokyw123
pokyw123
pokyw123
24.05.2023, 04:19:12 via iOS
  • 93
Nie wiem za co te minusy. Też znam młodą 25 lat pielęgniarkę która tyle zarabia. Drugi temat to matematyka wykopowych ekonomistów co najpierw krzyczeli że tarcz za mało daje rząd. Zrozumcie gimnazjalni absolwenci że jak każdy będzie zarabiał średnia krajową minimum to za chwilę ta średnia i ceny wzrosną. Pielęgniarki zarabiają tyle ile powinny na tle innych zawodów
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Marakuja
Marakuja
24.05.2023, 07:51:42 via Wykop
  • 36
@pokyw123: oj nie zgodze się, pielęgniarki zarabiały za mało - jeśli by wystarczająco zarabiały to nie było by takich sytuacji:
"średnia wieku to 53 lata u pielęgniarek". Teraz porównaj to z pielęgniarka z zachodu - która jest tylko pielęgniarka - a nie jeszcze sprzątaczka. To raz, dwa wez pod uwagę, że młodsze pielęgniarki nadrabiają średnia płacową - inaczej średnia wieku by była większa.
Teraz przykład ode mnie: matka, która ma
  • Odpowiedz
SiemkaKolego
SiemkaKolego
SiemkaKolego
24.05.2023, 10:52:57 via Wykop
  • 11
@lentilek: 7300 brutto to jest wynagrodzenie po specjalizacji a nie po magisterce. Specjalizację też robi się około roku plus musisz za nią sporo zapłacić. Nie mówiąc już o samych 5 letnich studiach gdzie w każde wakacje jebiesz za darmo (tak zwane praktyrki) w najgorszych wydziałach typu hospicja, geriatria itp.

Więc no te 7300 brutto (i to nie zawsze! bo jak widać nie wszystkie szpitale tak płacą) to serio nie są
  • Odpowiedz
arcx
arcx
arcx
24.05.2023, 08:49:15 via Wykop
  • 61
Rozbrajają mnie te te stare pielęgniary po liceach które teraz protestują, że te młodsze, po studiach magisterskich, zarabiają więcej, a według nich nie powinny bo łone, te stare, to majo doświedczenie. Tymczasem między tymi starymi a młodymi jest przepaść! Młode są kumate, sprawne, zorganizowane, zaangażowane, profesjonalne, działają poza pracą w stowarzyszeniach, ośrodkach szkoleniowych, prowadzą małe biznesy na bazie swoich kwalifikacji, prowadzą blogi gdzie wymieniają się wiedzą. Te stare? No wystarczy położyć się
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

B.....n
konto usunięte 24.05.2023, 10:38:27 via Wykop
  • 20
Rozbrajają mnie te te stare pielęgniary po liceach które teraz protestują, że te młodsze, po studiach magisterskich, zarabiają więcej, a według nich nie powinny bo łone, te stare, to majo doświedczenie. Tymczasem między tymi starymi a młodymi jest przepaść! Młode są kumate, sprawne, zorganizowane, zaangażowane, profesjonalne, działają poza pracą w stowarzyszeniach, ośrodkach szkoleniowych, prowadzą małe biznesy na bazie swoich kwalifikacji, prowadzą blogi gdzie wymieniają się wiedzą. Te stare? No wystarczy położyć się
  • Odpowiedz
M.....i
M.....i
konto usunięte 24.05.2023, 12:01:25 via Wykop
  • 28
@arcx: Moja matka też jest taką "starą pielęgniarą" po liceum, 30 lat stażu pracy. Tyle, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat skorzystała z możliwości i skończyła specjalizację, zrobiła licencjat a potem magisterkę i to wszystko jednocześnie pracując w normalnym wymiarze godzin. Tak wiec nie wszystkie narzekają i nic nie robią.
  • Odpowiedz
bezkonta
bezkonta
bezkonta
24.05.2023, 08:50:41 via Wykop
  • 37
"(...) dostają w tej chwili około 7300 złotych."

Czepiam się, ale powinni dodać, czy brutto, czy netto. Czytanie o zarobkach bez tego nie ma sensu. Warto, żeby zatrudnieni na UoP też zdawali sobie sprawę ile naprawdę zarobili i ile zjadły im podatki.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WarwaraBasia
WarwaraBasia
24.05.2023, 11:45:54 via Wykop
  • 3
@Poldi7777: no to jak na magistra z odpowiedzialnością przy pracy to niska pensja,nie wiem czemu wykopki przeżywają jakby nie wiadomo ile zarabiały.
  • Odpowiedz
SiemkaKolego
SiemkaKolego
SiemkaKolego
24.05.2023, 12:06:19 via Wykop
  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
krykoz
krykoz
24.05.2023, 10:26:12 via Android
  • 31
Protest zaboli tylko wyłącznie nas, uczciwych ludzi, pis i reszta mają prywatną służbę zdrowia, za którą my płacimy. Od ręki mają lekarzy, zabiegi i operacje.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

D.....r
konto usunięte 24.05.2023, 10:55:37 via Android
  • 4
@krykoz z tym że teoretycznie jeśli pis nic z tym nie zrobi, straci poparcie. Tyle teoria ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Skurviduplo
Skurviduplo
24.05.2023, 07:00:24 via Wykop
  • 31
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

salcefrytki
salcefrytki
salcefrytki
24.05.2023, 11:41:17 via Wykop
  • 9
@Skurviduplo: gdzieś ostatnio widziałem zdjęcia na lokalnym portalu ze spotkania prezydenta czy starosty z pielęgniarkami i położnymi i ciężko tam było wypatrzeć jakąś poniżej 50 lat. Za kilka lat będzie tragedia.
  • Odpowiedz
Fist_Of_Truth
Fist_Of_Truth
24.05.2023, 10:39:54 via Wykop
  • 20
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

N.....y
N.....y
konto usunięte 24.05.2023, 11:06:24 via Android
  • 9
@Fist_Of_Truth czyżby?
N.....y - @FistOfTruth czyżby?

źródło: AGIKgqMUqohVhopcstrTkIsNqxr1qqV7bk2wcw8TzbRZ5A=s900-c-k-c0x00ffffff-no-rj

Pobierz
  • Odpowiedz
DJParur
DJParur
24.05.2023, 10:24:49 via Wykop
  • 15
już spałaszowały wszystkie dodatki cofidowe?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

N.....y
N.....y
konto usunięte 24.05.2023, 11:07:36 via Android
  • 2
@DJParur stare stawki wróciły, a do dobrego człowiek zdążył się przyzwyczaić.
  • Odpowiedz
I.....o
I.....o
konto usunięte 24.05.2023, 13:13:59 via Wykop
  • 0
@Nie_bede_mial_zony: człowiek zdążył się przyzwyczaić do tego, że na kilka miesięcy wrociło trochę tego, co było 15 lat temu.
A i tak nie wróciło w pełni należycie.
  • Odpowiedz
K.....1
konto usunięte 24.05.2023, 06:47:05 via Android
  • 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lentilek
lentilek
lentilek
24.05.2023, 10:29:30 via Wykop
  • 1
@worm_nimda: Problemem jest to że:
1. To nie jest jakaś produkcja, usługi że trudno najwyżej straty będą, tylko tu chodzi o ludzkie życie.
2. Wykształcenie personelu medycznego trochę trwa, to nie jest produkcja, inne proste roboty że miesiąc mija i już masz pracownika który ogarnia temat. Więc odbudowanie straty takiego pracownika jest bardziej trudne, dodatkowo tak jak wspominałem gra jest o ludzie życie.

Krzyczą bo chcą się dogadać, ale najlepiej
  • Odpowiedz
WarwaraBasia
WarwaraBasia
24.05.2023, 11:49:35 via Wykop
  • 2
@worm_nimda: No tylko, że w Polsce jest straszny niedobór pielęgniarek w stosunku do liczby pacjentów a większość jest już nie najmłodsza. Więc piguł, które robią robotę za tę kasę jest coraz mniej. A potem opiekę w szpitalu masz jaką masz, bo jest ich za mało.
  • Odpowiedz
Seno909
Seno909
24.05.2023, 15:15:22 via Wykop
  • 10
Za mało dodatków covid-owych było? A może myśleli że impreza będzie trwać w nieskończoność i rozdawali na prawo i lewo
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wafel12341
wafel12341
wafel12341
23.05.2023, 13:44:30 via Wykop
  • 8
natychmiastowo powinny dodatki tzw (ćwokowe)wrócić dla służby...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Jak cwaniak i oszust używa portalu wykop.pl do niszczenia konkurencji
Jak cwaniak i oszust używa portalu wykop.pl do niszczenia konkurencji
3205
Filmik pokazujący jak działa system kaucyjny w praktyce
Filmik pokazujący jak działa system kaucyjny w praktyce
3157
Zgłosił na policję, że od siedmiu lat znęca się nad nim żona
Zgłosił na policję, że od siedmiu lat znęca się nad nim żona
2633
20 lat stała przy taśmociągu. Po zawale usłyszała, że to była praca tymczasowa
20 lat stała przy taśmociągu. Po zawale usłyszała, że to była praca tymczasowa
2407
Kupiłem produkt, zweryfikowałem w laboratorium i dostałem ostrzeżenie od Allegro
Kupiłem produkt, zweryfikowałem w laboratorium i dostałem ostrzeżenie od Allegro
2984
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #4konserwy
  • #heheszki
  • #swiat
  • #historia
  • #policja
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking