Prywatna firma zbudowała niewielki reaktor. Osiągnął temperaturę wyższą,...
Brytyjska firma twierdzi, że z powodzeniem przetestowała prototyp reaktora jądrowego, osiągający temperatury wyższe od Słońca. W 2030 roku ma rozpocząć pracę i dostarczyć ogromne ilości energii.
Graner z- #
- #
- #
- #
- 119
Komentarze (119)
najlepsze
I proszę państwa tłumaczenie WP Tech:
))¯(ツ)/¯ Oczywiście zakop.
to już nawet nie jest gówno... to GÓWNOŻENADA...
Obczajcie dla porównania tłumaczenie z google translator, czyli pozbawione "inteligencji" tłumacza:
Wiadomo, szału nie ma, ale to przynajmniej nie jest kompletny bełkot. Swoją drogą - tłumaczenia na polski powoli się poprawiają.
@superfrog:
@drlect3r: ech, a lekcję fizyki mieliście? Sprawdźcie jaka jest gęstość energetyczna baterii litowo-jonowych i trotylu. Baterie ulegają uszkodzeniu i wtedy oddają dość gwałtownie zgromadzona energię. To nie gęstość energetyczna baterii jest obecnie problemem ponieważ mamy tu jeszcze spory "zapas".
To bezpieczeństwo takich źródeł energii w ich użytkowaniu jest obecnie podstawowym problemem. Wyobraźcie sobie, że nagle kilkadziesiąt gramów materiału wybuchowego o siłe trotylu eksploduje w waszej kieszeni?
Komentarz usunięty przez moderatora
A wiecie, że jak przeciążycie żarówkę, to jej żarnik też osiągnie temperaturę większą od słońca? xD
Ilości potrzebnego
W dodatku byłaby to czysta energia, a "paliwa" do takich elektrowni jest bardzo dużo. Elektrownie byłyby jednocześnie bardzo bezpieczne: najmniejsza awaria przerywa proces syntezy i produkcja energii ustaje.
Wszystkie obecne elektrownie atomowe zostałyby szybko zamknięte, a budowa nowych - ale w starej "uranowej" technologii - wstrzymana.
Obawiam się jednak, że informacje o
@mrChivas: Nic się nie stanie. Jak czytam takie sensacje to zaraz oglądam ręce na której wyrośnie mi kaktus. Przecież takich sensacji była już cała masa z identycznym skutkiem. Ciszą.
Jeżeli chodzi o możliwości zrobienia tego prywatnie, to są regulacje prawne, ale jeżeli masz fizyczne, umysłowe i finansowe możliwości stworzenia reaktora, to myślę, że zebranie odpowiednich pozwoleń nie jest wielką przeszkodą.