Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko144
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

297

Wodzionka

Mmm Wodzionka

PiotrPiotroWielki
PiotrPiotroWielki
z
youtube.com
dodany: 25.07.2016, 16:31:10
  • #
    polska
  • #
    slask
  • #
    muzyka
  • #
    humor
  • #
    heheszki
  • #
    gotowanie
  • 111
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Solnik
hadzia
z youtu.be
  • 8
Jak spierdolić wodzionkę?
MartinMartinez
z youtube.com
  • 0

Komentarze (111)

najlepsze

Wraniak
Wraniak
25.07.2016, 18:27:43
  • 55
W bogatszych wersjach zupy stosowane są różne dodatki: obok soli przyprawia się ją maggi i pieprzem.


( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

friesee
friesee
25.07.2016, 18:38:38
  • 25
@Wraniak: No przecież mówię biedazupa. Masakra. Woda i chleb - jak ma to smakować? Maggi to chyba luksus?
  • Odpowiedz
cherrycoke2l
cherrycoke2l
26.07.2016, 08:47:15
  • 5
@Wraniak: Czesi jedzą serio bogatą wersję tejże zupy z serem, szynką. Cesneckova polivka - polecam, tak samo jak i wodzionkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
RzecznikWykopu
RzecznikWykopu
25.07.2016, 22:15:20
  • 30
...to najlepsza z wszystkich śląskich zup


Jak to jest ich najlepsza zupa to nie chce wiedzieć jaka jest najgorsza.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Lukki
Lukki
26.07.2016, 08:04:17
  • -3
@RzecznikWykopu: skisły żur ;)
  • Odpowiedz
k.....k
k.....k
konto usunięte 26.07.2016, 10:59:03
  • 1
@Cuntenti: On taki slaski jak barszcz z ukrainy :)
  • Odpowiedz
arti040
arti040
25.07.2016, 16:39:37
  • 29
Od samego czytania na Wikipedii chce mi się rzygać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Taki śląski Vifon xD
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PAXE
PAXE
25.07.2016, 16:58:05 via iOS
  • 68
@arti040: a jod żeś sam kiedy wodzionka synek, że takie farmazony godosz ?
  • Odpowiedz
PAXE
PAXE
25.07.2016, 18:34:39 via iOS
  • 33
@IPKISS: Jak można powiedzieć, że coś jest smaczne lub nie nie kosztując tego ? Porównywanie zdrowej wodzionki do chemicznego wivonu jest głupie.
  • Odpowiedz
pcstud
pcstud
25.07.2016, 22:16:52
  • 28
Racje mają ci którzy nazywają wodzonkę biedazupą- jednak dobrze przyrządzona jest na prawdę zaskakująco dobra i nie godzi się jej porównywanie z Vifonem. Jak będziecie na Śląsku polecam spróbować w karczmie "Pod Młynem" (przy Roździeńskiego)- tam jest na prawdę genialna (chociaż nieco "oszukana" względem oryginału ale im każdy to wybacza)! Z ciekawostek wam powiem, że wcale to nie tylko śląski wynalazek- prawie identyczna zupa jest popularna w jednym z regionów Portugalii. Jedyna
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cherrycoke2l
cherrycoke2l
26.07.2016, 08:48:15
  • 6
@pcstud: Czesi mają zupę cesneckovą - czyli praktycznie wodzionka na bogato z serem i szynką.
  • Odpowiedz
pcstud
pcstud
26.07.2016, 08:53:36
  • 5
@mdn, @cherrycoke2l - wychodzi nam na to, że wodzionka to nie tylko śląskie ale wręcz europejskie dziedzictwo kulturowe! ;-)
  • Odpowiedz
kyjgel
kyjgel
25.07.2016, 16:35:45
  • 22
Śląska alternatywa zupki chińskiej, tyle że zdrowsza i smaczniejsza:)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Onde
Onde
25.07.2016, 23:07:20
  • 16
Znajoma ze śląska zawsze się zastanawiała, jakim cudem udało się Ślązakom sprzedać ludziom wodę z chlebem jako zupę.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Czarny_Sezam
Czarny_Sezam
26.07.2016, 04:58:24
  • -5
@Onde: tanie, to i jedzą
  • Odpowiedz
Minister_Braku_Kultury
Minister_Braku_Kultury
25.07.2016, 18:35:31
  • 12
MMM WODZIONKA( ͡° ͜ʖ ͡°)
MinisterBrakuKultury - MMM WODZIONKA( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: comment_mxKiOVs6bukVgE79SPEGbBoRO7Fa2IH1.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

H.....n
H.....n
konto usunięte 25.07.2016, 20:56:29
  • 2
@Minister_Braku_Kultury:
Trevor xD
  • Odpowiedz
Chulio
Chulio
25.07.2016, 21:52:45
  • 8
@Minister_Braku_Kultury: wykrzywia ryja lepiej niż kryształy
  • Odpowiedz
Cointreau
Cointreau
25.07.2016, 16:50:18
  • 12
Dotychczas niepublikowany film z #slaskiewykopparty ?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PAXE
PAXE
25.07.2016, 21:19:05 via iOS
  • -4
@Cointreau: tutaj bardziej profesjonalnie : wodzionka
  • Odpowiedz
n.....s
n.....s
konto usunięte 25.07.2016, 17:00:48
  • 9
Te Ślunzaki to som durś ciulniynte
n.....s - Te Ślunzaki to som durś ciulniynte
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

silverherb
silverherb
26.07.2016, 11:56:34
  • 1
https://www.youtube.com/watch?v=t-9F7SFOIC4

#biolonysa :D
  • Odpowiedz
G.....2
G.....2
konto usunięte 26.07.2016, 12:07:03
  • 2
@naralamus: Dohtor Miód! Z rzyci smród!
G.....2 - @naralamus: Dohtor Miód! Z rzyci smród!
  • Odpowiedz
Mibars
Mibars
25.07.2016, 20:33:16
  • 7
Znaczy, że czerstwy chleb z czosnkiem zalany wrzątkiem?!?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

A.....a
A.....a
konto usunięte 25.07.2016, 21:57:19
  • 9
@Mibars: Tak znaczy. Do tego jeszcze smalec,magi i pieprz.
  • Odpowiedz
RzecznikWykopu
RzecznikWykopu
25.07.2016, 22:16:54
  • 23
@Mibars: Do tego jeszcze smalec i miał węglowy do smaku.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
3351
Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3177
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
3122
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
2977
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
2479
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking