Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko174
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

231

Ursus C-325

Ursus C-325

W połowie lat 50-tych zdano sobie sprawę, że dalsza modernizacja ciągnika Ursus C-451, wywodzącego się jeszcze od przedwojennego Lanz-Bulldoga D9506, nie ma najmniejszego sensu i konieczne jest zaprojektowanie nowoczesnego, polskiego ciągnika rolniczego.

sportingkielce
sportingkielce
z
oldtimery.com
dodany: 13.10.2015, 16:46:23
  • #
    polska
  • #
    motoryzacja
  • #
    rolnictwo
  • #
    historia
  • #
    traktorboners
  • #
    gimbynieznajo
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Ten klekot przy rozruchu... ;-)
konto usunięte
z youtube.com
  • 2

Komentarze (29)

najlepsze

nunu85
nunu85
nunu85
13.10.2015, 19:11:12
  • 104
takie małe coolstory apopos czasów komuny.
Mój ojciec odstał kilka lat w kolejce aż w 1979 roku mógł kupić upragnionego ciapka c330 (czyli następce c325 z artykułu).
Ale ta kolejka to nie była jedyna trudnosc.
Otóz w tamtych czasach nie było zadnych dealerów, tylko kazdy, kto kupował traktor musiał jechac do Warszawy do fabryki i stamtąd wracało sie na kołach po kilkaset kilometrów do domu (transportu jako takiego też nie dało sie wynajac, bo nie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lukaschels
lukaschels
14.10.2015, 06:20:13
  • 23
Dodam jeszcze po przeczytaniu tabeli spalania i wydajności, o ile wydajność jest niewielka i orka 10 ha gospodarstwa zajmuje prawie tydzień, to spalanie w porównaniu do nowoczesnych ciągników jest spore. Na godzinę spalał ok. 2 litrów ale na hektar już 15 litrów. Dzisiejsze ciągniki robią hektar w godzinę i spalają 10 litrów na ha. Wielu starszej daty rolników porównuje zachodnie maszyny do ciapeczka i mówią że na "wiaderku" to cały dzień robili
  • Odpowiedz
j.....d
j.....d
konto usunięte 14.10.2015, 07:43:02
  • 18
@lukaschels: chwilowe momentami przekracza 60 litrów, ale 10 hektary z 6-metrowym agregatem to moment opierdzieli. ;-)
j.....d - @lukaschels: chwilowe momentami przekracza 60 litrów, ale 10 hektary z 6-me...

źródło: comment_i9RE8VUDkthunlrJQ66RI6zxdiCBdRzn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
portas91
portas91
portas91
13.10.2015, 17:41:59
  • 23
@Oldtimery_com

2164 dm3

ładnie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Oldtimery_com
Oldtimery_com
13.10.2015, 18:03:53
  • 4
@portas91: Dzięki, oczywiście literówka. Miało być i już jest "2164 cm3"
  • Odpowiedz
Gizmorider
Gizmorider
13.10.2015, 18:10:02
  • 6
@daniel-kolakowski Patrz jaką masz perełkę do ulepienia :))
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

daniel-kolakowski
daniel-kolakowski
14.10.2015, 07:57:37
  • 6
@Gizmorider: ciekawy traktor ;)
  • Odpowiedz

Soczi
Soczi
14.10.2015, 09:52:26
  • 5
Dziadek nadal ma Ursusa C-308, który odpala i od czasu do czasu jest używany.
Soczi - Dziadek nadal ma Ursusa C-308, który odpala i od czasu do czasu jest używany.

źródło: comment_U6XPg0ZDxZxWCeI2fXiWzEXzDuuuCA3e.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

s.....a
konto usunięte 14.10.2015, 08:53:22
  • 3
Mój dziadek miał takiego - 30 lat temu - jeździłem na tym siedzeniu na błotniku :) Ciągnik wciąż jest na chodzie.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

czteroch
czteroch
13.10.2015, 18:44:55 via Android
  • 3
Sprzedam zetora.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

addictus
addictus
14.10.2015, 17:03:35
  • 2
takie cos jeszcze niedawno widzialem, liczy sie ? :)
addictus - takie cos jeszcze niedawno widzialem, liczy sie ? :)

źródło: comment_H5IM7qhAsXxT9DCnVrsbUX6R94nI00FH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Fenix255
Fenix255
14.10.2015, 07:45:15 via Android
  • 2
My nadal takiego posiadamy tylko ostatnio posypała się chyba głowica i tak stoi bidak. Jak będę na rejonie to zrobię fotkę.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kayleigh1507
kayleigh1507
14.10.2015, 07:27:32
  • 2
Mój dziadzio taki miał. Pamietam, jak w polowie lat 90 samodzielnie zrobił i zamontował mu kabinę. To dopiero był luksus. Miała uchylny szyberdach i tylną ścianę z plandeki od żuka.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

s.....a
konto usunięte 14.10.2015, 09:10:39
  • 1
@kayleigh1507: ja pamiętam taką szmacianą "kabinę". Jak nie chciał odpalić - trzeba było przesunąć przednią szybę do tyłu - wtedy można było maskę podnieść. Jeździłem z moim dziadkiem na pole, kupował mi oranżadę, a ja sobie siedziałem na tym siedzisku na błotniku... (╯︵╰,)
  • Odpowiedz
A.....u
A.....u
konto usunięte 13.10.2015, 21:54:23
  • 2
jeździłem takim jak byłem dzieckiem.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3147
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2951
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2560
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2501
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2262
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking