Jeździsz służbowym autem prywatnie? Mogą być kłopoty
Miało być prościej, wyszło jak zawsze. Przedsiębiorcy liczą, ile dodatkowo kosztować ich będzie użyczanie pracownikom firmowych aut. Niezbadane są wyroki fiskusa i to, co jeszcze zostanie opodatkowane i ozusowane.
regioPraca z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 139
- Odpowiedz
Komentarze (139)
najlepsze
@przemek7891: lecz się
Na zapowiedzi nie ma co liczyć. "Przyjazne państwo" było, jest i pozostanie kiełbasą wyborczą. Tylko nowy rząd może wreszcie wprowadzić porządek...
"Osoba fizyczna, dalej nazywana pracownikiem nie jest obarczona podatkiem w przypadku gdy w ramach pracy uzyskuje przychód (opisany w § 1 pkt 5, art. 19) z tytułu niwelowania potrzeby korzystania z komputera ze względu na ryzyko zachorowania na zespół cieśni nadgarstka, który ewentualny zysk eliminuje" - Art.19 § 1 pkt 8
ps to prawda
@flito: wychodzisz z błędnego założenia, że oni będą coś musieli udowadniać. Zapytaj raczej, czy TY jestes w stanie udowodnić że wszystko było jak trzeba :)
@1boszcz:
Prosze, napisz co w KONSYTUCJI Ci nie
Komentarz usunięty przez moderatora
Komentarz usunięty przez moderatora
USTAWA O UŁATWIENIU PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
Kisne do teraz.
A teraz najpierw d------o pracodawcom, ze malo ktory sie odwazy teraz odliczac 100% vatu na wydatki zwiazane z autem (wiekszosc odlicza 50%) i d------o pracownikowi ustalajac minimalny ryczalt na:
- 250 zl netto dla auta z silnikiem do 1,6 wlacznie
- 400 zl netto dla auta z silnikiem pow.