Czas budować domy. Do 2020 r. każdy nowy ma być prawie pasywny
Jeszcze kilka lattemu mało znane, obecnie zyskują coraz więcej zwolenników. Mowa o domachpasywnych. Specjaliści zajmujący się tą niszą...
malmal z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 185
Jeszcze kilka lattemu mało znane, obecnie zyskują coraz więcej zwolenników. Mowa o domachpasywnych. Specjaliści zajmujący się tą niszą...
malmal z
Komentarze (185)
najlepsze
@ppawel: Podstawowe prawo fizyki :D
@eragonn14: Niby tak, ale w laboratorium. W praktyce nie uzyskasz takiego współczynnika. Żeby się do niego zbliżyć trzeba budować bardzo dokładnie, spoiny na specjalnym kleju, systemowe nadproża. W większości przypadków nierealne na typowej budowie.
Ten sam współczynnik można osiągnąć przez użycie zwykłego betonu komórkowego z
Przy obecnym poziomie przyrostu naturalnego i dobrze prosperującym przemyśle budowlanym domy będą miały podobną amortyzacje jak auta. Kupisz...to już za tyle nie sprzedaż... im starszy - tym tańszy.
Za "komuny" ktoś kupował malucha, jeździł 2 lata i sprzedawał z zyskiem. Dziś to jest nie do pomyślenia. Z budownictwem będzie tak samo.
Dlatego
Traktowanie domu w którym się mieszka jako aktywa to błąd. Taki dom generuje ci tylko koszty. Aktywem może być nieruchomość którą kupiłeś, wynajmujesz przez np rok i sprzedajesz z zyskiem.
@fideriankoons: Zapominasz o tym ze domy to nieruchomosci, a mamy trendy ktore pokazuja jak ludzie chca mieszkac. O ile samochod nie ma znaczenia czy jest uzywany w miescie czy na wsi, to juz dom ma ta piekna zalete/wade ze jest tam gdzie jest. I bedzie zmienial swoja cene w zaleznosci od tego ile
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:SphinxJungfraujoch.jpg
W tym obserwatorium (leży na przełęczy na ok 3500 m.n.p.m.) nie ma ani jednego grzejnika. W dzień jest tam około 24 stopnie, w nocy 18. Cały budynek ogrzewany jest słońcem (przez szyby), ciepłem z przygotowywanych potraw w restauracji, oraz ciepłem odwiedzających :-)
Szklarnia :x
No i nie mam domu pasywnego bo uznałem, że wtedy krzywa kosztów i zysków zbytnio
Ja mam akurat posrednia sytuacje, ale prkatycznie wszyscy moi znajomi wpisuja sie w ktorys z tych modeli.
Pytam bo irytuje mnie napastliwy ton człowieka który być może całą wiedzę w temacie posiadł z jednego artykułu.
Oczywiście że budowa domu to kompromis możliwości warunków i
Dom energooszczędny spokojnie może kosztować tyle samo co typowy, tylko trzeba dobrze przemyśleć jego projekt.
Bo jeśli wybierać z 3 propozycji:
-nieocieplony za 1000 zł miesięcznie na grzanie, tani w
Energooszczędny czyli tradycyjny, bez żadnych udziwnień ale sensownie