Wpis z mikrobloga

Bóg ma plan i tylko On wie dlaczego niektóre rzeczy dzieją się tak, a nie inny sposób. Bożym planem na pewno jest zbawienie i tak na prawdę to się dla Niego naprawdę liczy. Pomaga nam w życiu doczesnym, ale przede wszystkim prowadzi nas do wieczności.


@xarpha: Czy jak zostanę lekarzem i powiem komuś "nie będę pana leczył, bo pewne rzeczy dzieją się w taki, a nie inny sposób. Dla mnie
  • Odpowiedz
Czy jak zostanę lekarzem i powiem komuś "nie będę pana leczył, bo pewne rzeczy dzieją się w taki, a nie inny sposób. Dla mnie liczy się zbawienie, a nie życie doczesne, więc nie będzie pan leczony, zdychaj", to będę s---------m czy udaję Boga?


@Ginden: Jeżeli nie będziesz miał przymiotów boskich, takich jak wszechwiedza i "egzystencja poza czasem", to będziesz s---------m, ponieważ mówisz o czymś, czego nie potrafisz zagwarantować (ze względu
  • Odpowiedz
@xSQr: Wyjaśnijmy to sobie raz na zawsze:

Religie wymyślili ludzie.

A prawdziwy Bóg jest czymś o wiele większym niż wam się wydaje. I nawet wszystkie ziemskie religie razem wzięte są mało znaczące patrząc na niego. W kosmosie są miliardy galaktyk, miliardy gwiazd i planet. A co za tym idzie - setki milionów (albo i więcej) cywilizacji istot rozumnych które tak jak ludzie na ziemi mają różnorakie własne
  • Odpowiedz
Jakie badania? Ja jedynie dotarłem do kilku z nich, które są opisane jako metodologicznie złe, oraz do tego, że spotkania WHO wielokrotnie zakłócali homoseksualni działacze, próbując wpłynąć na ich przebieg i wyniki.


Opisz jak to homolobby przeszkadzało w obradach nad ICD-10, bo jestem ciekaw jak to wyglądało, bo wydaje się to wiedzą tajemną. Również, jakbyś mógł oczywiście, opisz jak homoseksualizm znalazł się na liście zaburzeń psychicznych w DSM-I/II albo ICD-9. Tzn. na
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Na jakiej podstawie może Pan stwierdzić, iż Kuba Wojewódzki nie wie nic na temat wiary? Może jakiś przykład na potwierdzenie? Po 2. - stosowanie takich epitetów pod czyimś adresem jest niegrzeczne, jeśli już czuje się Pan katolikiem czy chrześcijaninem, to niech prezentuje Pan przynajmniej jakiś poziom tej społeczności.
  • Odpowiedz
@Ginden: Stając się lekarzem składasz Przyrzeczenie Lekarskie mówiące o tym, że będziesz ratował ludzkie życie. Robiąc tak, jak to opisałeś bawiłbyś się w Boga, byłbyś chamem i prostakiem i złamałbyś przysięgę państwową co jest karalne.
  • Odpowiedz
Stając się lekarzem składasz Przyrzeczenie Lekarskie mówiące o tym, że będziesz ratował ludzkie życie. Robiąc tak, jak to opisałeś bawiłbyś się w Boga, byłbyś chamem i prostakiem i złamałbyś przysięgę państwową co jest karalne.


@xarpha: ale Bóg już może dawać ludziom raka, mimo tego, że jest miłosierny i kochający? (tak, pewnie ma jakiś swój powód, którego my maluczcy nie zrozumiemy).
  • Odpowiedz
Jeżeli nie będziesz miał przymiotów boskich, takich jak wszechwiedza i "egzystencja poza czasem", to będziesz s---------m, ponieważ mówisz o czymś, czego nie potrafisz zagwarantować (ze względu na naturalne ograniczenie).


@zerozero7: A jak zostanę chirurgiem i będę zostawiał pacjentów bez znieczulenia po operacji to już wszystko będzie w porządku? Pacjentowi ból przejdzie, mogę mu to zagwarantować.
  • Odpowiedz
@Ginden: To co powiedziałem wcześniej trzyma. Ból to przecież tylko jedna skladowa problemu. Bez przedmiotów boskich nie jesteś w stanie przewidzieć skutków cierpienia dla danej osoby i jej bliskich.

Poza tym, porównanie jest za płytkie by się do niego odnieść.
  • Odpowiedz