Wpis z mikrobloga

@xSQr: Kubuś subtelnie przeszedł do meritum :) "to aż zacisnąłem pięści z bezradności. A kiedy wy przeprosicie za swoje - za obłudę, pedofilię, zachłanność i bizantyjski styl życia?"
  • Odpowiedz
@xSQr: skoro delikatna i potwierdzona faktami krytyka tez nie dociera do katolików, to co za różnica czy będzie to tak ostra fala słów jak w przypadku Wojewódzkiego czy potulny pstryk w uszko. I tak to nic nie da, bo wiedzą lepiej.
  • Odpowiedz
@JaroslaPolskeZbaw: Nie wiem, może powinien? Jest gdzieś w biblii napisane, że skoro jest papieżem, to musi chodzić w złotych gaciach?

Poza tym, nie o tym mówimy. Jeżeli KK ma problemy finansowe, to ja bym zaczął na ich miejscu od sprzedania tego krzesła z mojego zdjęcia.
  • Odpowiedz
@xSQr: Widzę że Kubuś zarzuca KK narcystyczne podejście a sam próbuje się lansować przy okazji pogrzebu Przybylskiej głosząc znane mu opinie tysięczny raz. Nie może sobie odmówić prawa "oświecania" innych nawet w takiej chwili która pośrednio dotknęła go osobiście. To dopiero narcyzm.
  • Odpowiedz
@xSQr: ja wierzę w Boga. Serio. Tyle, że do mojej wiary i kontaktów z Nim nie potrzebuję pośredników w złotych sutannach. Głódź, Kowalczyk i Dziwisz i im podobni skutecznie mnie wyleczyli z niedzielnych mszy. #!$%@? zapatrzone w siebie fluorescencje, które już dawno straciły kontakt z rzeczywistością.
  • Odpowiedz
  • 3
@rissah: Problem właśnie w tym że Katechizm KK mówi, że albo chodzisz do kościoła albo jesteś niewierzący. Choć pewnie starczyłoby jakby im wysyłać pieniądze z dopiskiem "na tacę".
  • Odpowiedz
@Iudex: On nie wytyka "komuś" tylko konkretnej grupie "onych". Grupie mocno uprzywilejowanej ze względu na swoje założenia które nakazują jej nie prowadzić bizantyjskiego stylu życia.
  • Odpowiedz
@xSQr: Co do zarzucania Bogu egoizmu, to moim zdaniem Bóg ma prawo odpowiedzieć nie.

*"Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan. Lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i myśli moje niż myśli wasze".*


Bóg ma plan i tylko On wie dlaczego niektóre rzeczy dzieją się tak, a nie inny sposób. Bożym
  • Odpowiedz