Wpis z mikrobloga

@swrsc: W takim razie w przypadku zdjęć top10 wfp można powiedzieć to samo. Zwykłe zwierzaki na tle pola, rybki w rzece albo akwarium... Temat to jedno, liczy się także świetna kompozycja, odpowiednia ekspozycja, gra świateł i wiele wiele innych walorów. To zdjęcie jest po prostu zajebiste, urywa dupę, mimo że to po prostu droga.
  • Odpowiedz
@swrsc: W kierunku NE jestem w stanie uwierzyć. Ale droga 26... nie sądziłem, że stamtąd tę górę widać. Ciężko mi sprawdzić, bo 26 prawie nie ma pokrycia na street view, ciekaw jestem skąd konkretnie taki widok. Nie masz przypadkiem w exifie oryginału współrzędnych może?
  • Odpowiedz
@swrsc: Przed chwila bawilem sie moim Nikonem D40 ;) efekty były średnio zadawalające ale to w sumie moje drugie podejscie do fotografowania nocnego nieba. Domyślalm się, że moim aparatem takich efektów nie osiągnę ;] Możesz polecić jakiś poradnik albo chociaż wspomnieć co według Ciebie jest kluczowe przy tobieniu takich zdjęć? Obróka plików RAW dużo daje?
  • Odpowiedz
  • 0
@medevacs: nie mam, ale postaram się jutro w pracy zlokalizować to miejsce, a raczej domniemany obszar. Wracaliśmy z nieudanej próby zdobycia Landmannalaugar - droga 208 była już pokryta śniegiem i nawet nasze 4x4 sobie nie radziło. Jechaliśmy drogą nr 26 na południe, zatrzymałem się za małą potrzebą i przy okazji cyknąłem fotkę w stronę północy skąd wracaliśmy. Jakiś czas po wykonaniu tego zdjęcia skręciliśmy w drogę nr 271.

Pamiętam,mże robiłem
  • Odpowiedz