Wpis z mikrobloga

@swrsc: ale ta zasada ma się do ogniskowej przy pełnej klatce. Mając np. Nikona D3200 muszę mnożyc 1.6. I tak np. mając powiedzmy 35 mm x 1.6 = 56mm. 600 / 56 daje tylko 10 sek :-(
  • Odpowiedz
@rt_of_vnt: racja. kombinuj szerszy kąt. Do nocnych fotek osobiście polecam Samyanga 14mm f.2.8 - tanie i wystarczające. Skomplikowana dystorsja tego obiektywu nie przeszkadza w nocnej fotografii nieba. Ta wyżej była robiona akurat na 16-35mm f/2.8 Canona, ale różnicy by praktycznie nie było.
  • Odpowiedz
@rt_of_vnt: pewnie, jak najbardziej. Nocna fotografia nie jest aż tak wymagająca co do obiektywów jak dzienna. Szeroki kąt, statyw i jazda :)

@Lysyn: Na Islandii jest bardzo przejrzyste powietrze, to też mocno wpłynęło na jakość.
  • Odpowiedz
Zdjęcie jest bardziej w stronę północy.


@swrsc: no nie wiem... Astronomem to ja nie jestem ale na zdjęciu masz Plejady, które na półkuli północnej widoczne są we wschodniej części nieba na początku nocy i oczywiście wraz z jej biegiem przesuwają się na południe. Nie sądzę aby można je było zobaczyć w północnej części nieba. W zasadzie prawie dokładnie pod Plejadami, lekko w lewo widzimy dość charakterystyczną górę - to Ódáðahraun,
  • Odpowiedz