Wpis z mikrobloga

Hej mirki,

dzisiaj na #targiksiazki w #krakow był pokaz znakomitego filmu "Jezus i Budda", który serdecznie polecam wszystkim zaangażowanym lub chcącym sie zaangażowac w #buddyzm #zen #medytacja #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm . Film bardzo wart obejrzenia. Po pierwsze, jest to jeden z lepszych znanych mi filmów tłumaczący, o co w ogóle chodzi w buddyzmie, czemu to służy, po co to się robi i jak to "działa" w życiu. Po drugie natomiast - zgodnie z tytułem - film mówi o tym, jak mogą sie ze sobą uzupełniać praktyka buddyjska i chrześcijańska, i że w zasadzie między tymi ściezkami, jeżeli spojrzeć na chrześcijaństwo głebiej, a nie powierzchownie, nie ma żadnych sprzeczności. A to głębsze spojrzenie na swoja własną religię - taka tezę stawiają osoby wypowiadające się w filmie - może dać katolikowi czy ogólnie chrześcijaninowi właśnie buddyzm (jedną z osób wypowiadających się w filmie jest ksiądz katolicki, jezuita, bedący równocześnie mistrzem zen).

Film mozna kupić jeszcze jutro na targach :) lub będzie mozna kupic po 5 listopada w salonach prasowych (wraz z - przyznam się że nieznanym mi - czasopismem "Medytacja") lub wysyłkowo na podlinkowanej stronie. Gorąco polecam, zwłaszcza że do filmu dołączona jest broszurka z ważnymi pytaniami dotyczącymi własnej praktyki i życia, inspirowanymi wypowiedziami padającymi w filmie, na które warto poszukać samemu odpowiedzi...

Polecam też poruszającą podobne tematy najnowszą książkę być może znanego wam Brada Warnera (tego od "Hardcore Zen") pod prawdziwie koanowym tytułem "Bóg nie istnieje i jest zawsze z tobą". Ksiązkę mozna również kupić jeszcze jutro na targach lub zamówić wysyłkowo tutaj (na stronie można przeczytać sobie wstęp do książki, który wg mnie daje znakomite pojęcie o tym, czego mozna się spodziewać po ksiązce - zresztą prawdę mówiąc człowiekowi "czującemu" temat już tytuł mówi wszystko :)). Ksiązkę polecam także osobom które są mocno into #ateizm ;) bo autor odnosi się także m.in. do Dawkinsa i jemu podobnych i ich poglądów, polemizując z nimi.

Pozdrawiam!
  • 6
Co za bzdura.


@danin: Tak, ty na pewno wiesz lepiej niż roshi ojciec Robert Kennedy SJ, ksiądz katolicki i mistrz zen w jednej osobie, który jest jedną z głównych postaci tego filmu, którego niewątpliwie nawet nie obejrzałeś.