Wpis z mikrobloga

jeden mechanik, specjalista od #landrover oznajmił, że świsty przy przyspieszaniu to wina przedmuchu po urwanych szpilkach trzymających kolektor do głowicy silnika. Wycenił naprawę 5-7k zł i 2 tygodnie pracy. Diagnoza była na ucho.

W serwisie autoryzowanym zapłaciłem 490zł za sprawdzenie i dostałem informację, że winna jest turbosprężarka. Za wymianę turbiny na fabrycznie regenerowaną serwis życzył sobie 18 000zł i 4 dni pracy. W obu przypadkach dowiedziałem się, że do naprawy auta potrzeba zdjąć karoserię co samo w sobie kosztuje 4-5k zł.

Pojechałem do miejsca regeneracji turbosprężarek. Tam chyba nie wiedzieli, że się nie da bez zdjęcia budy i po kilku dniach dzwonią i mówią, że turbina wyjęta i zregenerowana ale przed pozakładaniem wszystkiego jeszcze wkręcą nową szpilkę w kolektor bo przedmuch jest. Do zapłaty za wszystko 2400zł. Faktura i rok gwarancji.

#mechanikasamochodowa #rangerover #lodz
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@whitewolfik: Mechanior, a mechanior to nieraz jest różnica.

W aucie nieraz zacinał mi się mechanizm od składania fotela.

Pierwszy mechanik, powiedział, że może to naprawić, ale trzeba pruć tapicerkę
  • Odpowiedz
@Crisu: Chciałem wysłać, ale mam taki message "Użytkownik nie chce odbierać wiadomości prywatnych od Ciebie"

Strona warsztatu

Koleś zajmuje się ogólnie francuskimi autami, ale ja też do niego jeżdżę z koreańcem

i też daje radę.
  • Odpowiedz
@whitewolfik: Mi jak po przekręceniu kluczyka wywalało temperaturę i poziom paliwa na MAX to mechanicy, magicy i szamani obstawiali uszkodzenie od pompy paliwa po komputer. Okazało się, że wystarczyło dokładnie przejrzeć kable pod maską i można było znaleźć dwa stykające się, przetarte kable, które zwierały. A usterkę odkryłem z ojcem w garażu po tym jak krzyczeli cenę za naprawę w 3/4 wartości samochodu.
  • Odpowiedz
@Lukas77986: robie przy nim jako kierowca i głównie latam po autostradzie. To pierwsze takie auto dla mnie i nie nam porównania ale bardzo mi się podoba ten silnik. Poprzedni Właściciel przyznał się że sporo katował to Auto w autostradach niemieckich. Prawdopodobnie dlatego coś tam ustąpiło. Najważniejsze to znaleźć mechanika które nie będzie wiedział że to Auto jest drogie w utrzymaniu.

Myślałem nawet żeby sobie kupić coś podobnego, ale z tego
  • Odpowiedz
@whitewolfik: jezu, jak mam jechać do mechanika to mnie ściska w żołądku. już tyle razy mnie próbowano robić w #!$%@? więc siłą rzeczy czegoś się tam poduczyłem o samochodach którymi jeżdżę i wiem, że jeszcze nie czas na wymianę sprzęgła i przy okazji połowy samochodu.
  • Odpowiedz
Za wymianę turbiny na fabrycznie regenerowaną serwis życzył sobie 18 000zł i 4 dni pracy.


@whitewolfik:

CZO

za nową tyle to kosmos, a za regenerowaną?
  • Odpowiedz
@whitewolfik: rozrzut w cenach to norma

miałem przerdzewiałe podwozie, zajechałem do mechanika powiedział, że za 1k wspawa, żeby dziury nie było

pojechałem do innego powiedział, że za 200zł, dzwoni do mnie później i mówi, że z drugiej strony też dziura i wspawa za 50zł i razem
  • Odpowiedz