Wpis z mikrobloga

#piwo

#pijzwykopem #rant

Nie wiem czy piliście nowe warki porteru z Lwówka, ale zmienili recepturę i to wcale nie na lepszą. Poprzednie piwo było mocno palone, wytrawne oraz kawowe w smaku. Z zamkniętymi oczyma, można było je wziąć za foreign extra stouta!

Obecnie ten porter nie rożni się niczym w swym profilu smakowym od innych osiemnastek czyli Amber, Boss, Krajan. Wszystkie te piwa są słodkie i likierowate. Tak też się stało z Lwówkiem.

Wciąż jest dobre, ale to co się stało to wielka szkoda. Dzięki swej wytrawności ten porter był naprawdę wyjątkowy. Obecnie jest bardzo treściwe (nie do odróżnienia od 22 stopniowego Ciechana), w ustach wyklejające oraz ewidentnie słodkie. Skojarzeń ze stoutem żadnych :/ Wciąż jest niezłe, moim zdaniem wciąż lepsze od wyżej wymienionych, mimo to - to już nie to samo...

Ponadto z etykiety zniknęło nazwisko piwowara, który je polecał pana Ickiewicza. Obecnie piwo poleca dyrektor browaru pan Brzozowski. WTF?!

Panie Jakubiak, Lwówek czy Ciechan - Szanuje was bardzo, ale coście #!$%@? zrobili temu piwu?! Zepsuliśta tak dobra recepturę, dzięki której Lwówek wyróżniał się na tle innych porterów :/

Lubiłem to piwo, właśnie ze względu na jego wytrawny i palonych charakter. Teraz nie widzę sensu by je kupować tak często jakem zwykł ... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Cholerne browary duże i średnie, zawsze muszą równać do średniej i nigdy się nie wyróżniają. Zawsze musi być #!$%@? na słodko z małą goryczką.

Szlag by was. #oswiadczenie Coraz większę rozczarowanie i jedyny sens w piwie widzę tylko w mikrobrowarach i kontraktowcach, którzy się nie #!$%@?ą i robią przegięte piwa.

Ehh...
dr_gorasul - #piwo 

#pijzwykopem #rant 



Nie wiem czy piliście nowe warki porteru ...

źródło: comment_5vcd0MHnKiZziSLalVwW6xegOOerbmP0.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RomeYY: Zgadza się w tej chwili to najlepsza oferta zarówno pod względem cenowym oraz smakowym jeśli chodzi o porter. W każdym bądź razie, podczas każdej wizyty w Lidu powiększam piwniczny składzik o kolejne kilka butelek :D
  • Odpowiedz
@dr_gorasul: a propos browaru we lwówku. mam koleżankę na studiach której ojciec jest browarnikiem w tamtejszym zakładzie. z wielkim bólem przychodzi nam wszystkim słuchać gdy opowiada, że niezliczone ilości piwa z nadwyżki lądują w ściekach. lwówek często rozdaje po znajomych i mieszkańcach te nadwyżki. więc jeśli ktoś jest z pobliża zawsze może pokusić się o wyszarpanie kega albo dwóch. sama byłam na takiej akcji #cebuladeals troszku
  • Odpowiedz
@Oude_Geuze: Ahhh ten mityczny Porter Łódzki... Niestety nie było mi dane spróbować tego piwa póki co z racji tego że w jest ono niedostępne w mym mieście.

Odnośnie Aldika... Obawiam się że oferta dotyczy wybranych sklepów, ale mimo to zachęciłeś mnie bym się pofatygował doń, co tez jutro uczynię.
  • Odpowiedz