Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam problem i z góry przepraszam, bo trochę tagów zawołam.

Próbuję w skrypcie #apacheant wywołać komendy #git. Problem jest taki, że o ile

checkout
przechodzi tak

fetch
i

pull
, na których mi najbardziej zależy po prostu zawisają i trwają w nieskończoność.

Całość jest uruchamiana jako job na #hudson. Z racji tego, że Apache Ant nie ma bezpośredniego wsparcia dla Gita to używam pliku batchowego, w którym przechodzę do odpowiedniej lokacji i potem odpalam

C:\Git\cmd\git.exe pull
. Używam połączenia #ssh nie wymagającego hasła, ani żadnego procesu działającego w tle, dlatego nic nie muszę wpisywać w czasie komendy.

No i teraz najlepsze - batchówka odpalana z konsoli Windowsa działa rewelacyjnie i bez zarzutów. Jeżeli jednak próbuję ją uruchomić z poziomu hudsona i owego antowego skryptu za pomocą

exec
to po prostu się zawiesza na

git pull
i nie chce przejść dalej. Próbowałem przekierowywać output, używać verbose dla komendy, ale to nic nie daje - nie dostaję kompletnie nic.

Może panowie z #java będą coś wiedzieli. Czy ma to jakiś związek z jakimiś procesami? Może wywoływanie komend gita wymagających jakiś zmiennych środowiskowych z poziomu procesu nie ma sensu? Wiecie jak to obejść?

Dorzucę jeszcze #programowanie
  • 2
@echelon_: To tak:

- Odpalając samo git.exe dostaję błąd, że polecenie lub plik nie jest rozpoznawalne (w Windows CMD nie mam tego błędu.

- Odpalając cmd z parametrem git.exe przechodzi normalnie.

- Odpalając sam C:\Git\cmd\git.exe dostaję standardowy output po wpisaniu git.exe

Problem jest taki, że komenda checkout mi działa. Problem jest z samym pull i fetch, które wiszą po odpaleniu w nieskończoność.