Wpis z mikrobloga

@monkeyshrines: Wyrabiałam dowód w lipcu, mam taką samą sytuację - studiuję w Poznaniu, a meldunek mam gdzie indziej i nie było żadnej możliwości załatwienia tego poza urzędem podlegającym do miejsca zameldowania. Chyba że ma się meldunek czasowy w Poznaniu.
@monkeyshrines: @papperlapp Można zgłosić w Poznaniu, że zaginął Ci dowód ale wyrobić musisz w miejscu w którym jestem zameldowany. Już przez to przechodziłem.

Od przyszłego roku będzie można wyrobić dowód w dowolnym urzędzie gminy bądź miasta, wtedy dopiero zmieniają się przepisy.
@Akuku69: Policja takimi sprawami się nie zajmuje. Powiedzą mu, że kogo mają ścigać jak zgubił... Musi się udać do najbliższego urzędu miasta i tam zgłosić zagubienie dowodu osobistego. Dostanie potwierdzenie zgłoszenia i już nikt na jego dowód nie weźmie żadnego kredytu czy też nie nadrobi innej szkody...
@Lord_Jim: @Akuku69: @vukov: Pytałem się czy może ktoś przypadkiem ze znajomych po wczorajszej imprezie nie ma mojego dowodu. Mówili, że nie. Poszedłem za pewną radą by zablokować ten dowód w banku (wzięli 20zł prowizji) Jakiś czas po wyjściu z banku koleżanka zadzwoniła, że jednak znalazła u siebie swój dowód. Teraz pytanie, muszę go jak najszybciej odblokować (i zapłacić kolejne 20zł -.-, a jestem studentem, więc mam ból dupy) Czy