Wpis z mikrobloga

Powiedzmy, że dostałem dzisiaj w firmie dostęp do serwera SVN. Mam swojego użytkownika i hasło, a także adres repozytorium SVN:

http://50.50.50.50/~evolucja/trunk/web/app_dev.php/logowanie

Co z tym zrobić? Mogę się połączyć przez Putty, ale to konsola. Próbowałem TortoiseSVN, ale nie wiem jaki adres wpisać, tzn. na żadnym nie chce ruszyć. Podobno trzeba się połączyć przez SSH, bo repozytorium nie jest wystawione publicznie.

Jak się dostać do plików? Korzystam z W8.

#informatyka #internet #programowanie #svn #linux
  • 8
@evolucja: ale to nie jest adres do repo. Jak będziesz miał adres repo to w zasadzie wszystko kończy się na sklonowaniu tego na swój komputer a git sam utworzy sobie 'remoty' żebyś mógł wypchnąć zmiany
@evolucja: jak po SSH to prawdopodobnie musisz najpierw stworzyć tunel do maszyny na której stoi svn. Nic więcej Ci nikt nie powiedział? tylko: tu masz adres, login/hasło i męcz się sam? ( ͡° ʖ̯ ͡°) nieładnie
@evolucja: u siebie otwierasz jakiś nieużywany port(np. 1337) i spinasz go przez ssh do serwera kierując do portu na ktorym localnie #!$%@? svn( standardowo np. 3690). potem łączysz się klientem svn do localhost:1337, proste :) w terminalu wystarczy jedna komenda, putty'iego nie używałem od ponad roku..