Wpis z mikrobloga

@viejra: Bo teraz za łatwo jest się dostać na studia. Otwierają jakieś gównokierunki, to każdy po liceum leci na studia bo chce być światowy. Kiedyś jak ktoś miał studia, to było wiadomo, że jest człowiek mądry i że ma faktycznie wyższe wykształcenie, a teraz pójdzie taki Seba na byle jaki kierunek z dupy, jakoś tam się przepchnie przez egzaminy i już jest mgr.
@matpio: i tak po budownictwie coraz ciezej o robote. Wiem to z doswiadczenia bo do firmy ostatnio przyszlo jakies 100 zgloszen CV z czego 80% to inzynierowie i kerownicy - czyli nadzór. Nawet sobie nie zdawałem sprawy ile osob w moim fachu szuka obecnie roboty. Sam jestem dopiero co po studiach. Za dużo ludzi idzie teraz na studia, zobaczycie co bedzie za 10-15 lat, bedzie takie kureskie bezrobocie i gospodarka sie
@viejra:

Za dużo ludzi idzie teraz na studia


Trend się odwróci, już sami zainteresowani to zaczęli zauważać, a bezrobocie i gospodarka jeżeli już się zatrzyma to nie przez nas czy przez to, że tylu mamy wykształconych tylko dlatego, że idzie prawdziwa recesja w całej Europie i my dostaniemy po dupie za stanie obok.
@YouCanCallMeBillieGates: kiedy się odwróci ja się pytam, jeszcze jak ja szedłem na studia to we Wrocławiu mozna było normalnie w godzinach popołudniowych wsiąść do autobusu na rondzie regana, ktore leży przy uczelni medycznej, przyrodniczej i polibudzie. Teraz to jest jakiś kosmos ile tych "studenciakow dzieciakow" tam jest. Zjeżdżają się z całego kraju tylko po to aby ciągnąć od rodzicow kase, a samemu imprezować i nic nie robić, bo przeciez studia to
@YouCanCallMeBillieGates: no i dlatego to sie nigdy nie odwróci bo skoro jeszcze wpierw "ograbią" Państwo które oferuje darmowe wykształcenie, a potem uciekną to jeszcze bardziej to Państwo "wydymają" niż gdyby mieli studiować i potem pracować w macdonaldzie w kraju.
@viejra: Wszystko wina #!$%@? nauczycieli w Podstawówkach/Gimnazjach/Liceach do spółki z rodzicami którzy nie interesują się wyborami szkoły/zawodu swoich dzieci.

Nauczyciele w szkołach wciskają kit dzieciakom że trzeba iść na studia. Pół biedy jeśli ktoś pójdzie na kierunek techniczny(ewentualnie medycyna, prawo), to raczej znajdzie dobrą pracę. Gorzej jeśli pójdzie taki na europeistykę czy inne gówno i zderza się z rzeczywistością 1500zł na rękę w McDonalds albo call center.