Wpis z mikrobloga

#mastermind

pochwale sie wiec i moja tworczoscia, w ramach nauki js zrobilem cos takiego :)

http://porki.weby.biz/ moze piekne nie jest :) no ale dziala :D no i jest to dosc znana gra MasterMind:)

Troche aby rozruszac wasze komorki :)

reguly gry dla tych co nie znaja tej gry :

1.Komputer losuje kod czterech(lub wiecej, w zaleznosci jak dlugi kod wybierzemy w long) kolorów wybranych spośród 8. Kolory mogą się powtarzać(jezeli zaznaczymy opcje doubles).

2.Gracz wprowadza swój kod koloru.

3.W odpowiedzi komputer analizuje wprowadzony kod i podaje informację o jego zgodności ze swoim kodem za pomocą czerwonych i zoltych pionów. Zolty pion oznacza, iż kolor w kodzie gracza zgadza się z kolorem w kodzie komputera, jednakże jest na złej pozycji. Czerwony pion oznacza, iż w kodzie występuje gracza i komputera na tej samej pozycji występuje ten sam kolor.

4.Gra kończy się, gdy gracz odgadnie kod komputera otrzymując cztery czarne piony lub wykorzysta limit 10 ruchów. W przeciwnym razie wracamy do punktu 2.

Milej zabawy :) no i jest to wersja beta, wiec czasami moze cos pojsc nie tak :) ale mam nadzieje ze bedzie cykac mniej wiecej :)

btw: kolory jak cos sie przeciaga do odpowiednich otworow :)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@porque: lubię tę grę, kiedyś bodaj JesterRaiin [*] wrzucił wersję, która do kolorów dodawała jeszcze kształty. (ale nie działała zbyt dobrze; poza mechaniką gry - bo to był mój pierwszy raz - trzeba było jeszcze rozgryźć schemat, według jakiego generowały się błędy :)
  • Odpowiedz
  • 0
@t3m4: w sumie ciekawy motyw. Kiedyś moze jak znowu w weekend bede w domu. To sie pobawię i spróbuje to zrobić.

Mam nadzieje ze moja wersja ci sie podoba. I ze nie ma błędów. :) no i czasami trzeba poczekać. Zanim kulki sie załadują. Za pierwszym razem. Rownież przy pierwszym sprawdzeniu moze byc opóznienie. Z pokazaniem które są dobrze :)
  • Odpowiedz