Wpis z mikrobloga

Próbuję zainstalować Laravel na home.pl przy użyciu composera. Jakieś inne metody, by odpalić ten framework w home.pl? Lub zainstalowanie laravela bez composera?

composer install po chwili rzuca błędem:

Script php artisan clear-compiled handling the post-install-cmd event returned with an error

Error Output: sh: php: command not found

#laravel #php #homepl #januszeinformatyki
  • 12
Oczywiście jest pobrany - tak jak wyżej napisałem. Composer działa działa, aż mamy w/w błąd. Może wynikać to z tego, że na home.pl nie da się odpalić konsolowo php przez "PHP", a trzeba ustalić wersje, np "php54-cli composer.phar install", czego composer nie wie. Wiecie co z tym zrobić?
@stacktrace - kolejny problem. Gdy podpiąłem katalog 'laravel/public' pod domenę (odpalam apkę przez np. dupa.pl) mam:

Warning: require(//../bootstrap/autoload.php): failed to open stream: No such file or directory in /index.php on line 21

Gdy natomiast podepnę do katalogu 'laravel' (czyli poziom wyżej od public - tam gdzie jest reszta plików laravela) - wtedy odpalam apkę przez np. dupa.pl/public i wszystko śmiga.

Wygląda na to, że kod nie może dostać się do plików.
via Android
  • 0
@normanos: jasne, że tak. Ale można się czegoś nauczyć szukając jak uporać się z problemem. Co do mojego pytania powyżej o domenę i access, Twoja odpowiedź go nie dotyczy
@hoRacy: jeżeli chcesz się nauczyć to jasne, spoko, pije do tego, że ostatnio jakis wysyp ludzi, którzy w ogóle nie łapią co to composer ("chiński instalator" :O ) i robią wszystko dookoła.

--

co do problemu to niestety nie wiem - home.pl ma swoje dziwactwa i cieżko coś powiedzieć. w każdym razie mi działa od kopa, zresztą zawsze sobie ustawiam jeszcze na /public_html jako najwyższy poziom web, a FW jest oczywiście
Warning: require(//../bootstrap/autoload.php): failed to open stream: No such file or directory in /index.php on line 21


@hoRacy: Jaka wersja PHP? Możesz spróbować przerzucić /public do katalogu całej aplikacji, zmienić dwie linijki w index.php oraz sciezke do public w bootstrap/paths.php

Rozwiązanie nie polecane, ale może śmignie.
@hoRacy: jeżeli chcesz się nauczyć to jasne, spoko, pije do tego, że ostatnio jakis wysyp ludzi, którzy w ogóle nie łapią co to composer ("chiński instalator" :O ) i robią wszystko dookoła.


@normanos: Zdaje mi się, że każdy był kiedyś w miejscu, kiedy nie wiedział wszystkiego. A co do struktury katalogów - w Twojej odpowiedzi zawarłeś nieświadomie wskazówkę, wyłączyłem na home.pl SEPARACJĘ SERWISU dla tej subdomeny i już śmiga. Separacja