Wpis z mikrobloga

Pytam czytelników Kinga. Czym wszyscy sie podniecają tak w jego Misery? Wczoraj skończyłem czytać ale zupełnie nie powaliła mnie na kolana. Akcja sie mozolnie rozgrywała do tego cały zamysł jakis taki niespecjalny. Ma wiele dużo ciekawszych po których miałem kilkudniowego kaca a tutaj nic.

#ksiazki #stephenking #misery
  • 17
@ryhu: Już się kiedyś o to spieraliśmy, stwierdziłeś że przeczytałem słabe książki Kinga i żebym przeczytał inne, ja po kilku tysiącach słabych stron nie mam na to ochoty. A Wiedźmin FTW ;P
@mBartek89: ja np nie rozumiem fascynacji wiedźminem, dla mnie w porywach 8/10. Duma narodowa, fascynacja i sukces tylko w Polsce i nic więcej, jak inaczej wytłumaczyć fakt, że nie ma nawet tłumaczenia na angielski?
@mBartek89: czyli nie ma tłumaczenia na angielski. Dwa pierwsze to nie saga, a tłumaczenie fanowskie to potrafią mieć i fanfiki. Na ten temat też przeoczyłem z kimś gównoburzę. Wiedźmin nigdzie poza Polską nie urywa dupy. Sam sobie odpowiedz dlaczego.
Wiedźmin nigdzie poza Polską nie urywa dupy.


@ryhu: np. w Rosji i na Ukrainie jest bardzo popularny, nawet powstała antalogia napisana przez rosyjskich pisarzy - "Opowieści ze świata Wiedźmina".
@mBartek89: wiedziałem;) z Czechami, Mongolią, Watykanem albo Lichtensteinem jeszcze wyskocz, prawdziwa miara sukcesu. Brak angielskiego mówi wszystko, taka jest smutna prawda.
@ryhu: Sugerujesz że amerykanie nie znają się na literaturze i nie wiedzą co sobie przetłumaczyć? ;P

Brak przekładu na jakikolwiek język, nawet bardzo popularny nie implikuje tego, że książka nie jest dobra.
@mBartek89: wiedźmin jest dobry, momentami nawet bardzo, ale tylko tyle. Nie widzę tu podstaw do fenomenu. Po prostu ubawilo mnie jak to na fanbojstwo Kinga narzeka fanboj Sapkowskiego. Normalnie przyganiał kocioł garnkowi.
@ryhu: Na nic nie narzekam, to raz. Dwa - fanbojem Sapkowskiego nie jestem (a przynajmniej nie do końca ;)) - jego ostatnie dwie książki są słabe, a on sam to buc. Trzy - nie każę nikomu lubić Wiedźmina czy Trylogii husyckiej, to że je polecam jak ludzie pytają to moje prawo. Jeśli się komuś nie podobają to jego sprawa, mnie to nie boli. Ale tak samo mnie może nie podobać się