Wpis z mikrobloga

Siema mirki, jaka jest różnica miedzy tymi dwoma wtyczkami? Dodam ze ta po lewej gdy docisnę ja w mojej Lumii 635 to nie działa prawa słuchawka (słuchawki nowe ze sklepu, niedociśnięte działają, ale mogą wypaść w kieszeni) a przy tym gnieździe po prawej nawet dociśnięte wszystko działa. #windowsphone #lumia #audio #sluchawki #kiciochpyta
bzyku95 - Siema mirki, jaka jest różnica miedzy tymi dwoma wtyczkami? Dodam ze ta po ...

źródło: comment_oP3dTlqnJnXeFPXU7mCQlhx0ncWl5fAs.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bzyku95: Z tego co mi się wydaje to da po prawej obsługuje również mikrofon. Ta po lewej ma (i to będzie mocno niefachowe określenie) kanał lewy, kanał prawy i hmm uziemienie (czy ja to zwą elektronicy). Ta po prawej ponieważ ma mikrofon ma inaczej usytuowany kanał lewy i prawy więc nie do końca ustawia się w gnieździe.
  • Odpowiedz
@bzyku95: No to chyba proste - jak nie jest docisnięta to jest właściwe połączenie z kanałem prawym i lewym, jak jest dociśnięta to prawidłowe połączenie przestaje występować.
  • Odpowiedz
@bzyku95: Po lewej zbiera 2 sygnały (stereo). Po prawej 3 sygnały (stereo + mikrofon) i jak widać na zdjęciu ma węższy rozstaw.

Zapewne jak wsadzasz te po lewej, do telefonu który ma przystosowane wejście do 3 sygnałów, to łapie tylko pierwszy, bo kolejny styk nie pokrywa się z drugim stykiem w gniazdku.

  • Odpowiedz
@bzyku95: Dlaczego? W przypadku połączenia z komputerem najczęściej masz gniazdu stereo, w którym może być tak że jedne i drugie działają, bo pozwala na to geometria złącza.
  • Odpowiedz
@bzyku95: @graf_zero: Sęk w tym, że ja z Lumią 635 używam zwykłych słuchawek z wtyczką jak po lewej i po dociśnięciu do końca wszystko ładnie działa, więc gdzieś problem występuje. A dociśnięte być musi bo bez tego wtyczka nie utrzyma się w gnieździe.
  • Odpowiedz
@brick: na lewej na bzdylku na końcu samym masz pewnie prawy kanał, a telefon na styku w gnieździe przewiduje tutaj pewnie mikrofon, co masz zgodnie z oczekiwaniami na prawej słuchawce. Telefon w gnieździe ma styk na prawy kanał trochę wyżej, w miejscu 1 pierścienia od końca na prawym kablu. Wot cała filozofia
  • Odpowiedz
@bzyku95: różne firmy produkują różne wtyczki i zdarza się tak, że minimalnie te piny nie fitują jak powinny. zalecana zmiana wtyczki na inną 3 pinową i powinno być ok

słuchawki bez mikrofonu będą działać. ja musiałem piłować jacka, żeby dobrze łączył w laptopie.
  • Odpowiedz