Wpis z mikrobloga

@bzyku95: Z tego co mi się wydaje to da po prawej obsługuje również mikrofon. Ta po lewej ma (i to będzie mocno niefachowe określenie) kanał lewy, kanał prawy i hmm uziemienie (czy ja to zwą elektronicy). Ta po prawej ponieważ ma mikrofon ma inaczej usytuowany kanał lewy i prawy więc nie do końca ustawia się w gnieździe.
@bzyku95: @graf_zero: Sęk w tym, że ja z Lumią 635 używam zwykłych słuchawek z wtyczką jak po lewej i po dociśnięciu do końca wszystko ładnie działa, więc gdzieś problem występuje. A dociśnięte być musi bo bez tego wtyczka nie utrzyma się w gnieździe.
@brick: na lewej na bzdylku na końcu samym masz pewnie prawy kanał, a telefon na styku w gnieździe przewiduje tutaj pewnie mikrofon, co masz zgodnie z oczekiwaniami na prawej słuchawce. Telefon w gnieździe ma styk na prawy kanał trochę wyżej, w miejscu 1 pierścienia od końca na prawym kablu. Wot cała filozofia
@bzyku95: różne firmy produkują różne wtyczki i zdarza się tak, że minimalnie te piny nie fitują jak powinny. zalecana zmiana wtyczki na inną 3 pinową i powinno być ok

słuchawki bez mikrofonu będą działać. ja musiałem piłować jacka, żeby dobrze łączył w laptopie.