Wpis z mikrobloga

Abp Gądecki, metropolita poznański krytycznie wypowiada się o sprzątaniu po sobie chłopców:

Niektórym rodzicom podoba się uczenie chłopców, że winni po sobie sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to za nich dziewczynki.

#

Pamiętajcie dzieci - chłopcy mają się wylegiwać kiedy to baby za nich sprzątają.

#gendersrender #savoirvivre #kosciol #poznan #neuropa #bekazkatoli #feminizm
  • 46
@arczer: nie wiem czemu piszesz do mnie w liczbie mnogiej oraz nie rozumiem dlaczego myślisz, że "lubię chłopaczków"...może głodnemu chleb na myśli? :)

@szymon_jude: tylko nie rób zbyt długiego łańcucha, wiesz co im do głowy strzela jak im pozwolisz na drobne swobody, od razu chco jakiś praw wyborczych, szacunku, etc, "postępowe" lesbijko-feministki a obiadu nie umiejo dobrze zrobić.
@biczplis: jeśli ksiądz faktycznie tak powiedział to nie popieram tego Ale chodzi o sam fakt interwencji ze strony męskiej. To kuriozalne ale pewnie chodzi o to, żeby walnąć w Kościół. Już jakieś żydowskie wątki wylazly jak robaki spod kamienia.

U mnie w domu partnerstwo polegało na podziale ról i wszystkim pasowało. Nie uszczesliwiajcie kobiet na siłę, bo wychodzicie na bardziej zniewiescialych niż one same.
jeśli ksiądz faktycznie tak powiedział to nie popieram tego Ale chodzi o sam fakt interwencji ze strony męskiej.


@arczer: też tego nie popieram - tu się zgadzamy. Ale nie rozumiem dlaczego miałbym o tym nie pisać? Bo jestem facetem dlatego powinienem przemilczeć szowinistyczne teksty hierarchy?

I kto powiedział, że to jest "uszczęśliwianie na siłę"? Przecież nikomu niczego nie każę, przeciwnie - to hierarcha próbuje uszcześliwiać na siłę kobiety oczekując od nich
@grzegorz-zielinski: co ty #!$%@?, wyjeżdżasz tutaj z brudnym kiblem, nakręcasz się i potem wpierasz, że to mój przypadek? Swoje fetysze klozetowe zostaw dla siebie.

@biczplis: Podział ról na takie do których mają predyspozycje obie płcie. Podział sprawiedliwy, taki w którym nie ma pokrzywdzonych i jest partnerski. Na pewno nie polegający na patologicznym stereotypie, rodem z Kiepskich.
Podział ról na takie do których mają predyspozycje obie płcie. Podział sprawiedliwy, taki w którym nie ma pokrzywdzonych i jest partnerski.


@arczer: No to daj przykłady! Bo z tego co mówisz wynikałoby, że potępiasz słowa Gądeckiego. A ty ludzi od #!$%@? wyzywasz. Więc w końcu jak to jest?
Swoje fetysze klozetowe zostaw dla siebie.


@arczer: Temat dyskusji:

Niektórym rodzicom podoba się uczenie chłopców, że winni po sobie sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to za nich dziewczynki.


Twoja odpowiedź:

Zrozumiałbym jeśli by to pisała kobieta ale facet, któremu wtórują inni faceci w komentarzach. Mam dla was wiadomość: ktoś z was zrobił #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Gdyby kobieta skarżyła się, ze musi sprzątać po innych
No to daj przykłady! Bo z tego co mówisz wynikałoby, że potępiasz słowa Gądeckiego. A ty ludzi od #!$%@? wyzywasz. Więc w końcu jak to jest?


@biczplis: Przykłady: pranie kobieta, naprawy, prace siłowe, techniczne facet. itd.

A #!$%@? nie dlatego, że sprzątacie po sobie a dlatego, że robicie aferę ze słów Gądeckiego. Nawet jednej kobiety nie ma temacie, nawet pewnie nie zaplusowała a larum podnoszą faceci i brandzlują się sami tematem.
@GilbertEatingGrape: Chłopcy powinni uczyć się czytać ze zrozumieniem a nie szukać afery.

"Niektórym rodzicom podoba się uczenie chłopców, że winni po sobie sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to za nich dziewczynki. Pociągające jest również hasło, że wszyscy ludzie są sobie równi i mają prawo do szczęścia. Lecz jednocześnie rodzice często nie uświadamiają sobie tego, że w imię przezwyciężania stereotypów uwarunkowanych kulturowo ukazuje się przy okazji różne modele partnerskie jednopłciowe jako
@rpawelek: no właśnie tam. Abp straszy dżęderem, który wkrada się podstępnie pod strzechy, najpierw delikatnie, poprzez uczenie chłopców sprzątania po sobie (zamiast uczenia, że chłopiec ma nie sprzątać, a dziewczynka), a potem przyjdą związki jednopłciowe (???). Nie jest problem z czytaniem, a problem jest z walką z chochołem pod nazwą dżęder i to z ust kogoś, kto raczej ma wyższe wykształcenie, więc powinien myśleć co mówi. Mówisz to magiczne słowo (jak
@biczplis: Ale ty głupi jesteś. Gdzie ja powiedziałem, że jak masz wolne to nie możesz ugotować? Poprosiłeś o przykłady to dałem pierwsze z brzegu, standardowe. Teraz mataczysz, jak #!$%@?. Co było do udowodnienia. Na tym skończę, bo tylko wciągacie mnie do niepotrzebnej dyskusji z nawiedzonymi feministami, na co mi taplanie się w tym syfie.
@GilbertEatingGrape: Wieczne poparcie i słuszność dla takich słów. A wy jesteście cioty i frajerzy że pozwalacie sobie na to że dupa będzie wam kazała zmywać, czy odnosić talerz. Nie po to jest się facetem żeby odwalać i zgadzać się takie pierdoły. Trochę godności panowie. Od tego są niższe stworzenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GilbertEatingGrape: i nie mówi też wyraźnie dla wszystkich tłuków, że to że wszyscy są sobie równi i mają prawo do szczęścia to dobra rzecz, a więc zgodnie z twoim pokręconym rozumowaniem - stawia je w jednej linii ze związkami jednopłciowymi, ergo - wypowiada się krytycznie o równości ludzi i ich prawie do szczęścia xD