Wpis z mikrobloga

Ludziska, chce ktoś kupić jacht? Nie tonie, stan ogólny dobry, niezłe (jak na taki jacht) wyposażenie.

Może jakaś zniżka dla Mirków ( ͡º ͜ʖ͡º)

http://olx.pl/oferta/sprzedam-jacht-typu-carina-balastowo-mieczowy-CID767-ID74tR1.html#344eec283b

#sprzedam #jacht #zeglarstwo #ogloszenie #mikroreklama #woda #zagle #lodki #jachtboners :D

kubapolice - Ludziska, chce ktoś kupić jacht? Nie tonie, stan ogólny dobry, niezłe (j...

źródło: comment_GStUkq6jJsBfsBBW1aVCRxs9kkK3qX0Z.jpg

Pobierz
  • 21
@ukrainiec: no wiesz, Bavaria 44, to to nie jest, ale łódka dość popularna. A z tym halsowaniem, to aż tak źle nie jest. Jest dobalastowana, a powierzchnia żagli też jest nieco większa. Odpowiednie ustawienie masztu i pływa przyzwoicie.
@Kangel: Miecz jest grubszy, większy (powierzchniowo, delikatnie wystaje z balastu) i sporo cięższy. Więc ogólnie, środek ciężkości jest obniżony.

Geneza nazwy jest banalna. Jest to pseudonim nieżyjącego już dziadka mojej żony.

Natomiast kilka lat temu, gdy cumowałem w nocy w Międzywodziu obudził mnie śmiech grupy (jak mniemam) zjaranych osób. Nazwa podobała im się do tego stopnia, że robili sobie zdjęcia.
grupy (jak mniemam) zjaranych osób. Nazwa podobała im się do tego stopnia, że robili sobie zdjęcia


@kubapolice: na jednym z obozów (kiedy jeszcze wyjazdów nie organizowaliśmy sobie sami) pływałem na jachcie o nazwie "Marihuana" - też miała wzięcie :) Swoją drogą ciekawy jak na Mazury typ łódki - Róża Wiatrów. Pływa(ło) ich chyba łącznie osiem sztuk, dlatego nie ma chyba zbyt dużej ilości zdjęć w Googlach. Pierwsze, jakie napotkałem w Googlach
Kangel - > grupy (jak mniemam) zjaranych osób. Nazwa podobała im się do tego stopnia,...

źródło: comment_9mw2LahFdaoIMokNhY6X2EOPxrDwe6Ni.jpg

Pobierz
@kubapolice: to był mój pierwszy wyjazd po zrobieniu patentu, 5 osób z 8-osobowej załogi nie miało wcześniej styczności z żeglowaniem. I ogarniaj teraz cztery żagle :D jeszcze kliwer miał powierzchnię z 1,5 razy większą od foka i bez tych wszystkich piesków, jacków i korbki wybierać go musiały zwykle dwie osoby :D Fajne było też sterowanie - żeby trzymać rumpel, musiałeś siedzieć na tylnej nadbudówce, która jak widać jest bez reilingów. Żeby
@kubapolice: To nie mój jacht tylko klubowy, obecnie stoi na mazurach.

Do sprzedania jacht: Tango 780 Sport - s/y "Perła"

Cena wywoławcza 29 900,00

Długość: 780 cm

Szerokość: 280 cm

Zanurzenie min: 35 cm

Zanurzenie max: 145 cm

Powierzchnia ożaglowania: 30 m2

Wysokość masztu: 10 m

Miecz: obrotowy

Max wysokość w kabinie: 160 cm

Liczba koi: 6+

Max liczba załogi: 6

Konstrukcja: laminat

Producent: stocznia Janmor

Rok produkcji: 2005

Silnik: Mercury
gasu_kurobikari - @kubapolice: To nie mój jacht tylko klubowy, obecnie stoi na mazura...

źródło: comment_23dhAC88VikSREVFragRn1cmMy0TbcSN.jpg

Pobierz