Wpis z mikrobloga

Cześć #januszehiszpanskiego!

Jak wiadomo nauka języka nie powinna się kończyć tylko na tym, że dwa razy w tygodniu ktoś się pojawi na lekcji, lecz trzeba też troszkę samemu powtórzyć i poćwiczyć.

Na następnej lekcji:

1. Odpytamy się ze słówek z rozdziału pierwszego (szczególnie tych ze strony 11), więc powtórzcie sobie co nieco przed lekcją. Najlepiej uczyć się słówek używając fiszek (mała kartka papieru, na jednej stronie słowo po polsku, na drugiej po hiszpańsku).

2. Bardzo ważne: odpytamy się z odmiany czasowników ser i estar. Myślę, że bez tego ani rusz.

3. Będziemy przerabiać rozdział drugi, więc możecie sobie przejrzeć co tam jest, żeby lekcja szła nieco szybciej.

Kiedy odbywają się lekcje i czemu w ogóle warto przychodzić?

Lekcje odbywają się we wtorki i piątki o 20:30. Warto przyjść, ponieważ uczymy się z native speakerem oraz w asyście naszego niezastąpionego @mike78, który hiszpański bardzo dobrze ogarnia.

Chcesz do nas dołączyć?

Uczymy się hiszpańskiego od podstaw, więc teraz jest najlepsza okazja, by do nas dołączyć. Korzystamy z programy TeamSpeak3, który pobrać można tutaj. Jak zainstalujesz program to:

1. Wybierz Connections -> connect -> wpisz server address: ts3.msurma.net-> Wpisz swój nick -> kliknij "Connect" -> wejdź na kanał #januszejezykow.

2. Mikrofon możesz skonfigurować klikając: settings -> options -> capture.

Skąd wziąć podręcznik?

1. Jak jesteś na naszym teamspeaku, to wejdź na stronę http://weryfikator.tylkomirko.pl i połącz swoje konto na TeamSpeaku z kontem na wykopie i w ten sposób uzyskasz pełne prawa na naszym serwerze.

2. Kliknij prawym na kanał #januszejezykow -> wybierz "Open File Browser" i pobierz folder z językiem hiszpańskim.

Jeśli są jakieś pytania, to walcie śmiało. :)

@Keffiro @Maryjanna @qubeq @courso @jacekkr @pepone @vteq @piternet @sidhellfire @Obi343 @29101611 @kubbach @irish71 @sortris @majlo1985 @Przemysl @Eligo @mike78 @Famina [Chcesz się dodać do/usunąć ze spamlisty? Daj znać.]

#januszejezykow #naukajezykow #hiszpanski
F.....a - Cześć #januszehiszpanskiego!



Jak wiadomo nauka języka nie powinna się ko...

źródło: comment_u5Z9YGX582Q5jbyod710nMB0DmpZUMal.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Famina: Ja chyba zrezygnuję z Hiszpańskiego. Bardziej interesuje mnie Norweski, a wątpię abym potrafił uczyć się równolegle dwóch języków.

Mogę czasami wpadać na luźne pogaduchy po angielsku za to :P
  • Odpowiedz