Wpis z mikrobloga

@JackMaster: piwowarem jeszcze nie jestem, ale tak z ciekawości zapytam:

Dlaczego wiedeńskiego jest więcej niż pale ale skoro to IPA ? Oraz jaki był zamysł w projektowaniu goryczki że Iungi najwięcej, co dałeś na goryczkę a co na aromat ?
  • Odpowiedz
@StefanQ: A do IPA nie wolno wiedeńskiego używać? ;) a tak bardziej poważnie, wiedeński miał podbić słodowość i kolor, p--o było zacierane na wytrawnie i mocno odfermentowało, dzięki zastosowaniu wiedeńskiego liczę na to, że będzie w piwie trochę ciała, że nie będzie zbyt płaskie. A karmelowych nie chciałem używać, to taka AIPA bardziej w stronę West Coast.

Iunga to fajny chmiel na goryczkę, daje dosyć czystą, szlachetną gorycz. Poniżej masz
JackMaster - @StefanQ: A do IPA nie wolno wiedeńskiego używać? ;) a tak bardziej powa...

źródło: comment_ptUOaZ0ky2RIp3ABW8mfS0S7eQo2JpM9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@JackMaster: Zawsze wydawało mi się że słód bazowy do IPA i PA to Pale Ale :D Ale z tego co piszesz rozumiem, że można by i zrobić IPA gdzie bazowy to byłby słód żytni :D Jakiego programu używasz (nie przypomina mi BS2 ani ProMasha)?
  • Odpowiedz
@StefanQ: IPA z Żytnim to nic nowego ;) swoją drogą ponoć amerykańska IPA (ta robiona przez amerykanów) jest zazwyczaj robiona na słodzie bardziej przypominającym Pilzneński niż Pale Ale.

Program to darmowy Brewtarget. Bardzo przyjemny i łatwy w obsłudze.
  • Odpowiedz