Wpis z mikrobloga

Trochę #coolstory ale jednak #truestory

Dostałem telefon od znajomego, że jego ojciec z kategorii #januszemotoryzacji chce kupić auto w granicach do 10 tysięcy cebulionów. Będąc u niego poleciłem zatem coś rozsądnego pokroju Corolli czy Fabii, przynajmniej stosunkowo niezawodne. Gość oczywiście tryb #cebula i nie on takim gównem nie będzie jeździł i w ogóle to się nie znam.

Młody imieniem, którego się wstydzi zaciągnął mnie na bok i stwierdził żebym to piedrolił, bo podejście jego ojca też go wkruwia. Przez dłuższy czas cisza, ja o sprawie zapomniałem. Minął jakiś miesiąc.

Dziś dostaje telefon od młodego, że jego stary się oporowo grzeje do pary zresztą ze swoim silnikiem. Myśle sobię - oho, jest wesoło. Pytam co się dzieje - silnik przegrzewa się, pali masę oleju napędowego, dymi na czarno i szarpie, puszcza auto z wysoka. Co kupili? Młody mówi, że A6. Za ile?



Proszę starszego do telefonu i w gąszczu wiązanek pod adresem Niemców do 5 pokolenia wstecz udało mi się wyłapać dane następujące: A4 C5, 2.5 TDI, skrzynia Multitronic, rocznik 2003, przebieg 186 tysięcy. Cała rozmowa, a raczej monolog wyglądał mniej więcej tak:



Tak więc, jeśli znajdziecie niedługo na każdym forum VAG wulgarne wpisy pisane capsem to możecie wiedzieć, że kolejny #janusz chciał poczuć nutę prestiżu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#audi #janusz #hehe #cebulacontent #tdi #multitronic #audi #cwaniaczek
  • 5
@Rozkoszny: realnie nie mam doświadczeń z terenówkami wyższej klasy ale mogę polecić stosunkowo nowego Samuraia tudzież Jimny.

Zalety - konstrukcja oparta na ramie (proste swapy), dość przyzwoite prowadzenie, dołączany na sztywno przedni napęd, całość ze skrzynią redukcyjną, duża podatność na modyfikacje, spore możliwości transportowe, bardzo przyzwoity skok lewarka przy zachowaniu dużej precyzji.

Wady - korozja, wysokie zużycie paliwa (nie sugeruj się pojemnością, 10l/100 w mieście murowane), problemy z układem chłodzenia w