Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #bmw czy kogoś interesowałyby moje zmagania z #e36 i małe przeróbki jakie bede robił w moim wspaniałym 2l r6 wozie? Średnio wpisy by były raz na miesiąc bo chciałbym sobie powoli przerabiać w nim wszystko (wydech, środek - mam zamiar tablet do środka założyć etc) - do tego ciągle mechaniczne naprawy?

Jeśli tak to zapraszam do subskrybowania #bmwsorka ;) na pewno będę też pytał o porady wypokowych ekspertów ;)

Pierwszy wpis (z tym co dokładnie w nim zrobiłem i jakie problemy mam/miałem) pojawi się pod koniec miesiąca jak dojadę do Polski go odebrać.

Mimo wszystko czuje, ze wpakowalem sie z nim w trochę gówno bo juz pierwsze problemy.. na gazie (sekwencja) jest słabszy a nie powinien, na benzynie ojcu nagle zaczął falowac na jalowych i kopcic bialo-niebieskim dymem a spalanie (wskazówka spalania) jest teraz na fula na jalowych.. ojciec (bo on teraz nim opiekuje) nie mógł wyjechać z podjazdu.. o dziwo na gazie chodził jak chodzi..

Ehh, same problemy ;) w Pon do mechanika (sąsiad, sam ma 2 beemki, więc zakładam ze sie zna), na wymiane klocków i szczęk, odpowitrzanie oraz naprawienie reszty ewentualnych usterek (w tym tego silnika). Świece, olej, filtry - podstawa ;)

Do tego mam już wizyte na wymiane butli #lpg (z 40 walca na 48l toroidalny do zapasu) - do tego serwis z regulacją 950zł ;/ drogo, damy rade - wierze w to autko, mimo ze jest z 92r wiem, ze warto :D

Chyba mi nie starczy kasy na opony.. trudno, dojadę jakoś do anlgii na starych i tutaj kupię ;)

apropo anglii, z tego powodu, że autko to duży wydatek niektore wpisy moga sie przeplatac z moim tagiem o emigracji #sorekabbey ;)

No, kończę ten nudny i długi wpis ;) dodam tylko, że za autko dałem 3900zł - ceny podaję bo chce wiedzieć głównie dla siebie ile ładuje w to autko ;)

W odpowiedzi na wpis zdjęcie autka ;)
  • 29
@sorek: nie lubię e36. :P Ale jestem fanem BMW sam mam e30 m50b28 coupe i e39 523iA Touring. Ja bym na twoim miejscu wywalił te światła. A co do dymu to kiepsko sprawdź kompresje na cylindrach.
@Zawod_Syn: O jakich światłach mówisz?

Ja E36 uwielbiam i uważam, że to najładniejsze BMW jakie powstało ;)

A co z kompresją? Jeśli będzie nie tak to co to może być, głowica czy pierścienie (albo inne #!$%@?)?
@sorek: e36 bardzo fajny samochód ale tylko wtedy gdy jest w dobrym stanie. A taką znaleźć łatwo nie jest większość to zajazdy tak jak pewnie w tym przypadku ale jak już kupiłeś i jeszcze masz pieniądze to przywróć do seryjnego wyglądu, obniż i zainwestuj w dobrą felgę to według mnie przepis na ładne e 36. No a silniki to wiadomo że olej bierze
@sorek: te brzydkie ringi. Możliwe że głowica. Sprawdź jeszcze czy w chłodnicy jest czysty płyn czy jakieś brudne gówno. Bo jeśli płyn jest brudny to głowica. Pierścienie to przy niebieskim dymie bo olej pali.
@strawberian: Ona wygląda w 90% seryjnie :) Felgi są ładne, czarne - porobie zdjęcia jak przyjade do Polski i go sam pooglądam (musze hamulce na czerwono pomalować, bo same felgi mają czerwoną obwódke, więc ideał ;)

@Zawod_Syn: No super.. to mnie koszty czekają.. Wymienie to i to, ehh.. koszty koszty..
@sorek: Nie chce cie zniechęcać ale wpędzisz się w koszta sama robota przy silniku już nie jest tania a i części do bmw do najtańszych nie należą a bez tego się nie obędzie Malowanie zacisków na czerwono też mi się nie podoba , najlepiej w 100% oryginalny wygląd ewentualnie jakiś M-pakiet, gleba ale bez przesady i dobre koło ale to tylko moja opinia
@strawberian: Pewno, dziękuję za opinie ;) Jak mówie, auto kupiłem tanio więc licze się z tym, ze musze do niego dużo dopłacić by jeździło ;) Koszty, pewno! Ale i tak taniej mi to w Polsce zrobić niż placić tutaj angolowi za to 3x tyle, prawda? ;) A przynajmniej naucze się czegoś i już następne auto kupie dużo lepsze ;)
@sorek: Oczywiście jak uważasz twój samochód twoja sprawa co prawda lepiej uczyć się na błędach innych ale życzę ci jak najlepiej i błagam nie "zwieśniacz" tego auta jak większość e36 w Polsce bo to naprawdę dobre auto tylko opinie przez użytkowników i ich agrotuningi ma troch nadszarpniętą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@strawberian: Spoko, spoko ;) Dla mnie wygląd to styl. Auto ma swój czerwony styl i w to chce iść :) Planuje tylko ewentualnie czarne motywy ponaklejać/namalować. Znasz może dobrą strone z naklejkami? ;) Najlepiej na zamówienie, może zrobie plebiscyt i wrzuce proponowany wzór na auto przez wykopowiczów :D