Wpis z mikrobloga

Gdzie najtaniej i najlepiej kupić domenę? Jaki jest najlepszy program do zarabiania na reklamach? Chciałabym założyć dwa blogi o, jeden o geopolityce, a drugi z moimi utworami literackimi i na nich zarabiać. Ile mogę zarobić jeśli będę miała kilkunastu użytkowników dziennie na każdym z nich?

#internet #seo #reklama
  • 51
  • Odpowiedz
@Rene102: Domena na OVH kosztuje 12 zł (taka najprostsza, najtańsza, bo po co Ci do bloga mail rene102@tylkomirko.pl?). A na kilkunastu wejściach dziennie zarobisz dokładnie 0.00 zł
  • Odpowiedz
@Rene102: masternet.pl, gnum.pl, ovh.pl - mają najtańsze ceny przedłużania domen, w home.pl czy nazwie masz rejestracje za złotówkę, a przedłużenie za 120zł, tutaj rejestracja kilka/kilkanaście złotych i przedłużenie za ~40-50zł.

Jak będziesz miała kilkunastu użytkowników dziennie na każdym z nich to nie zarobisz nic. Kilkuset, kilka tysięcy, wtedy możesz pomyśleć o reklamach.
  • Odpowiedz
@Rene102: Słuchaj, zależy czy się znasz na temacie. Ja mam ratio sprzedaży na niektórych stronach 1/19, czyli co 19 klik to 1 sprzedaż, jeden klik w reklamę generuje mi około 8-9zł przychodu, przy kilkuset wejściach dziennie. Ale to jest landing page odpowiednio przygotowany. Jak nie masz pojęcia o marketingu internetowym, to zarobisz okrągłe 0. To nie jest łatwy biznes.
  • Odpowiedz
@Rene102: Ja miałem domenę na 1&1 - Rok za darmo później płaciłem 70 za przedłużenie na kolejny rok.

@seoama: @MrDerinq: Prowadziłem forum przez 4 lata - Na początku zarobki były dobre bo zwracało się za serwer i inne pierdoły. Od dwóch lat ciężko jest zarobić na reklamach nie mając o tym pojęcia. Musiałaby pisać dość dużo i jeszcze bardzo ciekawie. Pozycja w wyszukiwarkach i dobre reklamy.
  • Odpowiedz
@Rene102: Tyle, ile potrzeba. Tutaj jest za dużo zmiennych, to nie jest produkcja gdzie wyprodukujesz X i sprzedaż to za Y w czasie Z. Ja poświęcę 30 min na nową stronę, a niektórzy pielęgnują miesiącami i tak nic z tego nie mają. To, że założysz sobie bloga czy stronę to nic, musisz zadbać o ruch i to konkretny, stargetowany ruch, bez tego w sumie i 1000 wejść dziennie może nic nie
  • Odpowiedz
@Rene102: no i taka średnia to chyba 1-2% kliknięć, a ile za kliknięcie dostaniesz, to kwestia skąd jest użytkownik i ile wart jest temat, do którego wyświetli sié reklama, co może dać 0.01zł a może i dać całkiem ładną stawkę.
  • Odpowiedz
@Rene102: Podsumowując cały ten wątek, spóźniłaś się z pomysłem jakieś 8 lat. W internetowym biznesie jest za duża i zbyt łatwa kasa, aby dopuszczało to graczy bez doświadczenia. Dalej można zarobić duże pieniądze w szybki sposób, ale trzeba mieć konkretną wiedzę i umiejętności, których szlifowanie trwa tak naprawdę lata i przyzwyczaić się do dynamiki rynku, który ciągle się zmienia, rozwija, wywija o 180 stopni.
  • Odpowiedz