Wpis z mikrobloga

@Sverc: ergometr to imo bardzo dobre rozwiązanie i jest świetną alternatywą dla tradycyjnych aerobów. Interwałowy trening też spokojnie można na nim zrobić. Nie traktowałbym go jednak jako priorytet tylko stosował jako dodatek do treningu siłowego ;-)
  • Odpowiedz
@Sverc: Rozwijanie sprawności fizycznej zacząłbym od budowania fundamentów. Czyli siły. Z własnego doświadczenia wiem, że w początkowym okresie treningów większa siła przekłada się na większą wytrzymałość.

Na początku nie mogłem przebiec truchtem nawet 3 km, a po roku ćwiczeń siłowych bez jakiegokolwiek cardio przebiegłem 7 km tempem 16 km/h. Więc coś w tym musi być.

Co do tłuszczu to ja bym wyrzucił fast-foody, węglowodany czerpał głównie z warzyw i owoców, i ograniczył cukier. Trzy posiłki dziennie. Jedz do syta, tylko się nie napychaj. Ja nie liczę kalorii i mi z tym
  • Odpowiedz
@Schlangmannkopf: @lamiesobie:

Kwestia jest taka. Mam w domu 'mini' siłownię złożoną właśnie z ergometru, atlasu i rowerka plus parę hantli. Do tego oczywiście można dołożyć bieganie na świeżym powietrzu. No i chodzi mi opracowanie w miarę sensowanego planu treningowego coby powrócić do formy.

Nie jestem raczej typem zapalczywca i nie mam ambicji bicia jakiś rekordów. Ogólnie chodzi o to spalenie paru zbędnych kilogramów, o to aby czuć się
  • Odpowiedz
@Schlangmannkopf: Drążek mam, ale na sztangę to niestety miejsca już nie ma :/ A kojarzycie może jakieś forum ewentualnie, żeby poczytać, ewentualnie uzyskać jakąś poradę dla laika? :)
  • Odpowiedz