Wpis z mikrobloga

#rysowaniew30dni

Postanowiłem coś przypomnieć (albo powiedzieć pierwszy raz, w sumie nie pamiętam...), bo kilka osób zdaje się kompletnie nie rozumieć, po co zrobiłem ten experyment.

Jak sama nazwa wskazuje, chciałem nauczyć się rysować w 30 dni. Jak twierdzi zdecydowana większość osób: "to niemożliwe". Bo przecież trzeba dużo, dużo ćwiczyć, studiować anatomię, światłocień, perspektywę, martwą naturę, cuda na kiju... "Każdy wie", że nie da się czegoś tak skomplikowanego nauczyć w jakieś marne 30 dni. Większość ludzi poświęca na to całe lata. Nawet, jeśli to nie ma być rysowanie realistyczne, tylko komiks. I w tym przypadku zgadzam się - taką tradycyjną metodą się nie da.

Więc po jasną cholerę miałbym uczyć się TĄ metodą?

Zrobilem ten experyment po to, żeby odkryć jakąś nową metodę, szybszą, bardziej efektywną, działającą zupełnie inaczej. I jeśli tu powiecie: "nie da się, nie ma czegoś takiego" - to jest właśnie ten moment, w którym wkraczam ja. Póki co metoda, którą sobie wykombinowałem, działała doskonale w przypadku wcześniejcyh rysunków z dni 1-20. Jak widzicie, nie robię dziesiątków szkicy, tylko 2, 3, czasem 4. Jeśli ta metoda zadziała również w przypadku mangi, będę już pewien, że zadziała do wszystkiego.

I choćby miało mi się nie powieść, nie pójdę udeptaną ścieżką.

Dziękuję za uwagę.
  • 9
@Goryptic: życzę powodzenia, rysowanie to fajne hobby. Ogólnie uważam, że w 30 dni nie da się nauczyć rysować ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jeśli podejdziesz do tego sumiennie na pewno przez 30 dni jesteś w stanie nauczyć się dużo nowych rzeczy :)
@Mleczny_Baki: nie w ramach zabawy, lubię tą literę i używam jej dość często.

@wyc: jak się okaże, że działa, to opiszę na koniec. A jak nie, to nie będę się błaźnił i przyznam, że się nie da i to nie działa.
I choćby miało mi się nie powieść, nie pójdę udeptaną ścieżką.


@Goryptic: Ale to brzmi, jakbyś miał alergię na wszelki konformizm, nawet jakby Ci to miało wyjść na dobre. ; ) Eksperymentuj zresztą jak chcesz, my się tylko przyglądamy i czasem rzucimy jakiś komentarz, który nie jest pochwałą tylko radą. Jakoś te komentarze przeżyjesz. ; )
@Goryptic: Pamiętam jak moja koleżanka dostała tróję z filozofii i gość z taką troską zapytał się jej dlaczego się nie nauczyła. Ona odpowiedziała mu, że nauczyła się, ale na tróję( ͡° ͜ʖ ͡°) Analogicznie z rysowaniem-w 30 dni nauczysz się rysować na tyle, na ile pozwoli Ci taki przedział czasu.

Z tym rysowaniem jest tak, że jest to bardzo rozległy temat, dużo technik i tematów, a samo