Wpis z mikrobloga

@naprawalaptopow mam do was pytanie. Posiadam Lenovo U310 i chciałbym w nim zrobić parę rzeczy. Gwarancji niestety już nie ma a nie ma po co mi kupować nowego.

Chciałbym w nim:

- wymienić dysk HDD na SSD

- naprawić moduł Wi-Fi (częsty problem w tym modelu, Lenovo nie wiedziało o co chodzi z tym i przed którymś tam miesiącem wydawania dali słaby moduł Wi-Fi. Mam przez to czasami problemy np. kolega z innego laptopa łapie zasięg i ma prędkości 20MB/2MB (przykładowo), u mnie jest 2MB/2MB ( ͡° ͜ʖ ͡°). Są również problemy z częstym rozłączaniem), wiem, że Lenovo teraz wymienia to bez problemu

- naprawić jakąś tam taśmę w miejscu kręcenia się ekranu. Jak źle ułożę ekran to nie mam dźwięku z głośników (ekran musi być rozłożony na więcej niż 90 stopni aby działało), jak złożę go do 30-45 stopni zamiast czarnego koloru mam czerwony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obudowa laptopa nie jest legalnie zdejmowana jednak na YT są poradniki jak wymienić dysk HDD na SSD (tam chyba należy wtedy też odczepić mini-dysk 32GB [teraz robi mi za pamięć tymczasową]). Czy taki serwis jak wasz jest w stanie coś takiego wykonać i czy takie coś jest kosztowne.

Albo może da się to zrobić metodami domowymi nie korzystając z lutownicy tylko śrubokrętów i sprzętu z profesjonalnych sklepów na Allegro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#laptop #laptopy #lenovo #ultrabook #awaria #ideapad #notebook #trzynasciecali #kiciochpyta