Wpis z mikrobloga

Zajebiście będzie być w Polsce w czasie wojny, 80% wykopków już dawno zadeklarowała w komentarzach że #!$%@? stąd jak najdalej, nasi przodkowie którzy przelali krew za ten kraj byliby dumni, zostanie jedyna regularna armia ale pewnie 1/4 zdezerteruje. Piękna mentalność rodaków i wykopków, tak krzyczo jak lewica wyśmiewa patriotyzm i dzieciaki w szkołach uczą się o tych wartościach coraz mniej, a jak przyjdzie w końcu prawdziwa potrzeba obrony Orła Białego to większość tych krzykaczy #!$%@? jak najdalej.


#wojna #ukraina #rosja #patriotyzm
  • 111
@JanuszKarierowicz: Motyw Polski za ktora nie warto walczyc jest też podsycany przez ruskie trolle. Sa takie konta na wykopie sa i na gazeta.pl a na onecie i wp gdzie mozna pisac anonimowo to juz dopiero musi ich siedziec. Rosjanie nawet jesli zyja na prowincji w warunkach gorszych niz Polacy w przecietnej wiosce Polski B to i tak są tak urobieni ze beda bronili matuszki Rasiji. Tym gderaniem i wiecznym narzekactwem sami
@JanuszKarierowicz: oglądałem ostatnio ciekawy program o cichociemnych i jeden weteran wspominał, że gdy któryś dowódca szermował przy zolnierzach wyrazem Polska odmienianym przez przypadki na lewo i prawo to nikt go nie szanował. Tak łatwo jest rzucać hasłami typu "Bóg, honor, Ojczyzna" tylko gówno z tego wynika. Polska powinna być dla każdego czymś intymnym, każdy ma prawo rozumieć ją inaczej. Takie #!$%@? i płakanie, że ktoś rzuca na wiatr za mało obietnic
@zioom: a Ty co zrobiłeś dla kraju?

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie Polska to rodzina, przyjaciele, dom, język, piękna i trudna historia. Za to wszystko bez zastanowienia poszedłbym się bić z każdym kto chciałby mi to odebrać, ale ja nie jestem byle frajerem, który ucieka przed problemami jak ci wszyscy tchórze, którzy już dziś deklarują dezercję.
@JanuszKarierowicz:

O ojcu będzie znacznie mniej. Znam go przecież tylko z opisów mamy i z pożółkłego zdjęcia. Gdy NKWD go zabierało miałem niecałe cztery lata. To co jednak mówiła o Nim mama, to jawi się on mi jako człowiek bardzo dobry, polski patriota.


To tylko fragment wstępu z pamiętnika mojego dziadka. Chciałbym, żeby moje (przyszłe) dzieci po tym jak umrę miały ze mną wspomnienia, a nie zdjęcie i opowieści mamy. W
@lerner: Niestety fakty są takie, że będzie dobrze jak dostaną starego beryla i instrukcję jak go odbezpieczyć. Mam wrażenie, że gdyby takie osoby zderzyły się z opowieściami starszych ludzi w jakim stanie ludzie "wychodzili" o ile w ogóle wychodzi od NKWD, jak zachowuje się człowiek z urwaną kończyną, co znaczy głód na Syberii i jak to wygląda, że jednego wieczoru wszyscy spotykają się ugadać jak tu dokopać ruskim, a następnego dnia
@kinlej: nie, bić się za ludzi, którzy już nie żyją i oni oddali krew za ten kraj, potrafili pójść i zginąć, bo im kazano! A ty co zrobiłeś dla Polski? Nic! A oni chodzili i ginęli i teraz patrzą z góry na ciebie i czekają na twoją kolej, też masz pójść i zginąć, żeby im ulżyło! I masz się bić za tradycję i za język polski, żeby nie zginęły! Chyba, że
@JanuszKarierowicz:

Dobrze gadasz.

Kto pójdzie walczyć za nasz kraj?

Te sebixy, osiedlowe koksy, z których wypoki tak się naśmiewają.

Kiedyś (10 lat temu) siedzimy z 6 lat starszym bratem i jego kolegami. Po dwóch piwkach zeszło na temat ewentualnej wojny Polski z bliżej nieokreślonym przeciwnikiem. I właśnie taki typowy śmieszek gagatek, największy imprezowicz z ulicy, koksik (nikt nie darzył go szacunkiem), nazwijmy go Sławcio, ze łzami w oczach stwierdził, że bez
@JanuszKarierowicz: Skądś to się bierze. Polska przed zaborami była mocarstwem to i inny był stosunek to Ojczyzny, po prostu opłacało się o nią walczyć. Dzisiaj jesteśmy jednym z wielu krajów, wielu czuje się od dawna ruchanymi w dupe, więc nie mają już tak silnego związku z tym kawałkiem ziemi. Warto zadać sobie też pytanie czy bardziej potrzeba nam ilości czy jakości w wojsku? Czy ruch oporu w kształcie z II WŚ