Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jak można chcieć zlikwidować publiczną służbę zdrowia. Rozumiem, że można nie lubić jej w obecnej formie, że na operacje i wizyty u specjalisty czeka się po kilka lat. No ale to trzeba po prostu naprawić reformami. Nie wyobrażam sobie, żeby w państwie pierwszego świata, w środku Europy ludzie umierali, bo nie mają pieniędzy na lekarza.

#oswiadczenie #niepopularnaopinia
  • 72
  • Odpowiedz
@focer: Tak tak, wiem. Ale mówię właśnie, że lekarstwem na tę obecną patologię nie jest całkowita likwidacja publicznej służby zdrowia, tylko jej reforma.

@gravelet: No nie wiem. Miałem przyjemność obserwować austriacką służbę zdrowia. Jeśli masz raka, karetka przyjeżdża do ciebie do domu, zawozi cię do szpitala na chemię i odwozi z powrotem.
  • Odpowiedz
@FilozofujacaCalka: ale nasz system jest juz tak #!$%@?, że może tylko się przewrócić. Nie patrz na kraje zachodu, ich komuna i wcześniej hitler nie zaorali. Popatrz jak fajnie jest u nas w stosunku do wschodu.
  • Odpowiedz
@hellyea: No tak, tylko czy ubezpieczenie prywatne pokryje najdroższe operacje? Jeżeli tak, to pewnie. Wolny wybór, tylko gorzej jak ktoś będzie miał gdzieś ubezpieczenie. Tak jak kiedyś w USA, nie trzeba było się ubezpieczać i niektórzy ludzie mieli to gdzieś. Dopóki nie zachorowali.
  • Odpowiedz
nie trzeba było się ubezpieczać i niektórzy ludzie mieli to gdzieś. Dopóki nie zachorowali.


@FilozofujacaCalka: naprawdę przejmujesz się ludźmi co sami decydują, że będą jeździć bez pasów? Kim ty jesteś by mówić innym jak mają żyć?
  • Odpowiedz
@FilozofujacaCalka: jak będą mieli gdzieś to ich sprawa. Nie można ciągle myśleć za ludzi, we wszystkim. Bo takie dbanie na siłę wygląda jak wygląda. Z emeryturami powinno być to samo- nie chcesz płacić haraczu to nie płacisz i sam ogarniasz albo Twój problem.

Bo teraz niby każdy ma, ale tak naprawdę co? Poczucie, że ładuje kupę kasy przez całe życie, ale gówno z tego ma, bo jak potrzebuje to nie idzie
  • Odpowiedz
@hellyea: O emeryturach gdzieś pisałem, zaraz poszukam. Ja rozumiem, że konsekwencje własnych decyzji, odpowiedzialność, itp. Ale nie w tak krytycznej sprawie jak służba zdrowia. Po prostu nie akceptuję, że ktoś nie wykupił ubezpieczenia i umrze, mając szpital pod nosem. @omar_is_coming
  • Odpowiedz