Wpis z mikrobloga

@Kamill: Czy to nie jest tak, ze w pryzpadku braku racji najlatwiej jest zakrzyczec? .. Napisalem kilka konkretnych pytan do ludzi od was i jak do tej pory zaden nie potrafi mi na nie odpowiedziec. Samo lanie wody. Wiec jeszcze dajcie sobie po plusiku i juz ochloncie.
@Kamill: Oczywiście, że @daimos ma rację. Wybór był między Pinochetem który podniósł kraj, zlikwidował zdrajców, a potem demokratycznie oddał władze pod koniec lat 80 a Allende który był nieudolną marionetką sowietów i najprawdopodobniej i tak zostałby obalony przez swoich czerwonych kolegów jest chyba oczywistością
@Pinius: Kolega @Daimos się rozkręca. Dałeś się podpuścić specom od marketingu, że tak powiem jesz im z ręki, a nawet jestem przekonany, że jak tak dalej pójdzie to będzie się pojawić coraz więcej reklam tego typu, nawet jak będą im dawać kary finansowe bo zysk będzie niewspółmierny do kosztów.
@Pinius: O widzę, że zaprosiłeś kolegę ze swojego kanału. :)

@jasiulec: Wybielanie jego zbrodni i robienie z niego wzoru do naśladowania przez prawicę jest tak samo złe jak wychwalanie Lenina, Che, albo Stalina. Jeszcze dodając do tego kogo uznasz za zdrajcę, czy tak jak kolega daimos, każdego komucha i dalej, kto jest komuchem? Bo przecież dla wielu po prawej stronie komuch=lewicowiec, tak samo jak na lewicy dla niektórych każdy prawicowiec
@Kamill: Dziwnym przypadkiem udzielilo sie ok. 10 lub wiecej osob z waszego kanalu ;] Na poczatku jeszce bylo w miare bo dyskutowalo was 2 wiec nadazalem odpisywac i byla to dyskusja w miare normalna. Ale jak wlecieliscie cala horda byle mnie zakryzczec to juz chyba przegiecie bylo .. Jak masz argumenty to dyskutuj a nie wolaj kolegow. Taka rada na przyszlosc dla Ciebie i twoich kolegow -.- Pozatym juz Ci pisalem.
@Jariii: w żadnym wypadku się nie rozkręcam - zwyczajnie komentuję to, co wyprawia ten operator. Odnoszę dziwne wrażenie, że boli cię fakt iż ktoś w ogóle negatywnie komentuje to wydarzenie. Myślisz, że nie wiem dlaczego Heyah postawiła na taką formę promocji? Wybacz ale nie jestem lewackim kretynem - zdaję sobie sprawę z tego czym kierowała się ta firma obmyślając taką a nie inną strategię marketingową. Nie podoba mi się obrana metoda,
@daimos: No właśnie nic mnie nie "boli: ale ty tak na poważnie pisałeś? Wiesz, że kopiąc to znalezisko pośrednio promujesz jego wizerunek, a ponadto twierdzisz, że zdajesz sobie z tego sprawę . To jak ze stanem wojennym, kiedyś czytałem, że 70% Polaków uważa wprowadzenie stanu wojennego za słuszne, natomiast kolejne 70% Polaków domaga się osądzenia organizatorów tegoż samego stanu wojennego. Jak oni mogą żyć w takim dualizmie?
@Kamill:

Wybielanie jego zbrodni i robienie z niego wzoru do naśladowania przez prawicę jest tak samo złe jak wychwalanie Lenina, Che, albo Stalina.


A najlepsze jest to, że cały temat wziął się z bólu dupy o Lenina, którego nikt nie wybiela, ani nie broni w tej reklamie, ale gdy tylko wyskoczył temat jednego z idolów prawicy od razu zaczęło się usprawiedliwianie i wybielanie. Przecież to pięknie pokazuje, że foch na Heyah
@Pinius: To trzeba to uprościć. Problem z salutem czy swastyką bierze się z braku znajomości historii. Ktoś kto wie jak powstały i skąd pochodzą te symbole nie będzie miał z nimi problemu.

Zresztą tak samo powinno się podchodzić do każdej postaci historycznej. Stalina, Hitlera, Lenina. Doskonale wiem co zrobił Hitler, a nic nie bawi mnie tak jak jego parodia.