Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki,

Potrzebuję Waszej opinii w zakresie nowej wersji witryny mojej agencji interaktywnej.

Rzućcie okiem na projekt strony głównej i piszcie swoje uwagi, opinie etc.:

http://p.webyourself.pl/webyourself-2.0/1/

Kilka uwag:

1. W menu głównym linki "Usługi" jest w efekcie "onHover", a link "Kariera" informuje o aktualnie otwartej podstronie.

2. Treść bloku "Tworzenie stron WWW" możecie zignorować, będzie pisana od nowa.

Kilka informacji odnośnie funkcjonalności i usability:

1. Górna belka będzie position:fixed, czyli będzie na swoim miejscu w trakcie scrollowania (w wersji responsive: dekstopowej i na tablety).

2. Szary pasek pod górną belką będzie pokazywał czas trwania aktualnego slajdu

3. Nawigacja w slajderze: strzałki na klawiaturze plus drag&drop kursorem

4. Efekt parallex dla tła slajdów, tła "Przykładów realizacji" oraz "Tworzenia stron www"

5. onHover:

-> Każda z usług w "Czym się zajmujemy" po najechaniu będzie pokazywała usługi w ramach danej kategorii czyli np. dla stron WWW: sklepy, audyt, administracja etc.;

-> Screeny z poszczególnych realizacji: logo firmy onHover lub krótkie info co to za realizacja

6. "Pracowaliśmy dla" będzie się przewijało stale od prawej do lewej

7. Preloader całej strony w formie logo od szarości do koloru.

8. Strona będzie responsywna.

Kilka pytań z mojej strony:

1. W menu głównym aktualnie odwiedzana podstrona: waham się nad opcją:

-> tylko strzałka pod linkiem

-> strzałka pod linkiem + seledynowy kolor linka

Co lepsze?

2. Macie pomysły na fajniejsze tła w blokach "Przykłady realizacji" oraz "Tworzenie stron www"? Jeszcze lepiej: macie pomysły na lepsze/bardziej rozbudowane wykorzystanie efektu parallex?

3. Projekt wykonany pod 960px. Myślę o max-width: 1140px. Jaki max-width wg Was (przy założeniu, że strona będzie reponsive)?

Dzięki.

#internet #webdev #webdesign #grafika #webmastering #informatyka #stronyinternetowe #design #frontend #kiciochpyta
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gumol: Niezłe, ale według mnie trochę za mało przejrzystości. Odległości, paddingi, marginy, bordery, outline'y.

Grafikiem nie jestem.
  • Odpowiedz
@gumol: Chciałeś opinii to masz. Największym błędem jaki mogłeś zrobić to wziąć elementy graficzne starej strony (która jest po prostu zła) i próbować zrobić nową. Jak to mówią...bata nie ukręcisz. Mam nadzieję, że pomogłem.
  • Odpowiedz
@gumol: ten tablet na 1920px, tak samo jak monitor - te urządzenia mają po prostu inną gęstość pikseli i akurat ta strona to uwzględnia - jeszcze inaczej wyglądałoby to na telefonie z fullhd;

wszystkie strony, które podesłałeś, są o niebo lepsze, choć już leciwe, jeśli chodzi o trendy (hitmo jest z nich najlepsza).

dla mnie niedoścignionym wzorem w Polsce jest netguru (https://netguru.co/)
  • Odpowiedz
@gumol: niestety, nie mam takich stron. Ja robię strony tylko jak ktoś z moich klientów poleci mnie znajomemu. A że często się to nie zdarza, to nie jest to moje główne źródło utrzymania. Nawet portfolio nie mam bo nie potrzebuje :)
  • Odpowiedz
@cyberyna: ma się wylewać, nie dziwię się większym firmom że korzystają z gotowców za kilka dolców, są wyższej jakości niż strony tworzone od podstaw nie będę się rozpisywał czemu ale jak chcesz to mogę napisać.
  • Odpowiedz
@gumol:

ogólnie to troszkę za dużo treści jest więc zagubiona jest przejrzystość strony, ta belka z telefonem też nie w tym miejscu powinna być. Musi być na całej stronie jedna i tam sama czcionka żeby to było przejrzyste i czytelne. Ogólnie zgodzę się z osobami wyżej że jest do zaorania. Ale myślę że spokojnie jesteś to w stanie poprawić i będzie ładnie.
  • Odpowiedz