Wpis z mikrobloga

#pytanie #komputery #windows co jeszcze mozna zrobic by przyspieszyc swiezo zainstalowanego xpka na starym laptopie? Wylaczylem uslugi, zainstalowalem firefoxa i admuncher, teraz defragmentuje.
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Luks_x: "starsze sterowniki audio" i "urzadzenia sterujace mediami", ale program od glosnosci wywala ze nie ma co go obalugiwac. Dzieki za pomoc jutro sie pobawie bo juz mam dosc
  • Odpowiedz
@patikoti: Tak masz 2 kości jedną musisz usunąć. Masz 2x 256mb czy 2x 512 ?

Jak już otworzyłeś to oczyść z kurzu wentylator i te blaszki miedziane. Osobiście zmieniłbym procesor na jakiś 2 rdzeniowy. będzie kosztował z 10-20zł używany.

Takie
  • Odpowiedz
@Luks_x: już zamknąłem. ogółem mam 768mb więc ani tak ani tak ;-) oczyścić oczyściłem już wcześniej, jeszcze chciałem się dostać do "drugiego piętra" ale wyszło na to, że prawdopodobnie trzeba ściągać ekran bo się do końca otworzyć nie chciało (a szkoda bo strasznie tak nakurzone). Gdzie się zaopatrywać w takie używane części nie licząc allegro, co by za wysyłkę nie płacić? Miasto 50 tys. mieszkańców.
  • Odpowiedz
@Luks_x: w biosie nie ma, albo mi to umknęło czyli wychodzi na to, że uszkodzona. możesz mi jeszcze napisać jakiego typu ramu szukać do tego laptopa? te kości to "512MB 2RX16 PC2-4200S-444-12-A0". Dzięki wielkie za listę procesorów, domyślam się, że jest od najlepszego do najgorszego. W ogóle dzięki za wszelką pomoc. Komputer w 40 sekund od włączenia wyświetla pulpit ;-)
  • Odpowiedz
@patikoti: Pamięć to obojętne byle nie wolniejsza od 4200s. jak się nie będą gryzły to każda zadziała po prostu szybsza się dostosuje do wolniejszej.
  • Odpowiedz