Wpis z mikrobloga

Było już jakieś AMA z żołnierzem/personelem technicznym z Iraku?

Co prawda siedziałem tylko przed monitorem i dżojstikiem obsługiwałem drona, ale i tak jest co opowiadać.

#pytaniedoeksperta #ama
  • 158
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Szfajcar: Co myślisz o obecnej sytuacji w Iraku?

Co czujesz,gdy czytasz o kolejnych porażkach wojsk irackich np.o tym jak 35 000 irackich żołnierzy ucieka z Mosulu bez walki przed tysiącem terrorystów?Złość?Smutek?Nic?

Czy uważasz,że ta wojna miała jakikolwiek sens?Jeśli nie to dlaczego,jeśli tak to
  • Odpowiedz
@Kressska: 27

@Zoltrix__: No i chociaż bym chciał, to nazwa kodowa Ci nic nie powie – tego uzbrojonego nie ma w Internecie.

Jakie uzbrojenie? Rakiety samonaprowadzające z rdzeniem ze zubożonego uranu. Przebijają do
  • Odpowiedz
@Szfajcar: Skoro "terroryści nie mają szans z regularnym wojskiem" to dlaczego zdobywają miasto za miastem?I po co piszesz o jakichś psach skoro nie mówię o zamachach tylko o otwartej walce między terrorystami a rządem irackim?

Z twoich odpowiedzi wynika jedno - nie tylko nie masz pojęcia co się tam dzieje,ale nawet o co ja cię w ogóle pytam.Patrząc także na twoje wcześniejsze wypowiedzi wątpię,żebyś kiedykolwiek widział Irak na oczy.
  • Odpowiedz
czyli uzywacie tajnego uzbrojenia w warunkach bojowych ...


@Zoltrix__: Dlaczego tajnego? Chodzi Ci o model drona? To jest nowsza wersja tego, co możesz znaleźć na wikipedii. I tak jest ze wszystkim, z całym sprzętem.

Mnie wciąż ciekawi dlaczego nie byli w stanie znaleźć odpowiedniej osoby wśród swoich. Dlaczego potrzebowali mnie. Ale to już pozostanie zagadką. Pytałem agenta i mówił, że nie wie, a nawet gdyby wiedział, to on nawet nie...
  • Odpowiedz
A najlepsze jest to, że większość tych dronów ma załogę i pilotów w bazie w Nowym Meksyku a nie w środku wojny xD


@Nevethir: Tak, oczywiście. Lagi nikomu nie przeszkadzają. Mieliśmy do nich okulary, w których wszystko jest wyświetlane + słuchawki z łącznościowcem/nawigatorem, ale jakoś wygodniej było korzystać z monitorów. Łącznie 5. Ale żadne cuda – zwykłe 19-calówki. Mój 17,3" z Tośki daje lepszy obraz.
  • Odpowiedz
@Szfajcar: Jak bardzo trzeba być n----------m i czuć niedostatki atencji, żeby takie fejki 2/10 pisać? Kto ci uwierzy, ze Amerykanie rekrutują Polaków na pilotów dronów, w sytuacji, gdy maja aż nadto swoich, chętnych po redukcjach w jednostkach latających na klasycznych maszynach załogowych?

Samonaprowadzające pociski ze zubożonym uranem? Cool story cumplu, to musiał być naprawdę super hiper tajny projekt, bo żadne mi znane uzbrojenie przenoszone przez jakiekolwiek statki powietrzne (w tym
  • Odpowiedz