Wpis z mikrobloga

Ale zeby w XXI wieku, w srodku tej ponoc tak wielce cywilizowanej Europy funkcjonowal taki archaizm jak obowiazek meldunkowy, to nie na moja biedna glowe. Biurwy nawymyslaly tak duzo waznych spraw, ktore musisz zalatwic w ich tak waznych urzedach, ale to nie tak, ze wybierzesz sobie urzad w miescie, gdzie ci pasuje, tylko musi byc ten konkretny, do ktorego jestes przypisany adresem zamieszkania, bo tak i #!$%@?. I jak cie biedaku nie stac na mieszkanie, to jestes przywiazany jak chlop panszczyzniany do ziemi. Masz zyc, zrec i zdechnac tam gdzie jakas biurwa przybila twoje stale miejsce pobytu. I #!$%@? z tego, ze pracujesz w innym miescie, a do miejsca zameldowania masz 400km. Masz tam #!$%@?, zeby przeniesc 3 papierki z pokoju do pokoju. I juz czlowiek od rana ma ##!$%@?.

#gorzkizale #boldupy #urzedy #urzednicy dam tez #prawo, bo kto mi zabroni?
  • 5
@atrapa: Trzeba bylo zapytac doktorka czy w swoim prywatnym gabinecie ma kase fiskalna i czy wszystko skrupulatnie na nia nabija. Serio nie wiem co jest przeszkoda nie do pokonania dla ustawodawcy, zeby umozliwic ludziom obsulge w dowolnym urzedzie.