Wpis z mikrobloga

Wkurzają mnie wielcy historycy, którzy grzmią, że powstanie warszawskie było pozbawione sensu i niepotrzebne. Kto daje wam - janusze historii - prawo do mówienia o bezsensie walki z okupantem? Jakim prawem oceniacie jego zasadność, skoro żyjecie 70 lat po tych wydarzeniach i nie macie pojęcia, jak czuli się wtedy ci, którzy postanowili walczyć? Wasze gdybania "gdyby poczekali to...", "gdyby nie walczyli to..." są obrazą dla pamięci wszystkich poległych oraz jeszcze żyjących powstańców i ich rodzin. Brzydzę się wami.

#powstaniewarszawskie #niepopularnaopinia #oswiadczenie
  • 38
@tentamten: Masz trochę racji,ja osobiście uważam że powstanie było bezsensowne ponieważ w 44 roku i tak wszyscy wiedzieli że Hitler palnie sobie w łeb i moim zdaniem trzeba było wzniecać bunty przeciwko Stalinowi jednak jako Polak i patriota doceniam ten bohaterski czyn
Wkurzają mnie wielcy historycy


Kto daje wam - janusze historii


@tentamten: To się #!$%@? zdecyduj - historyk czy januszhostorii?

Jakim prawem oceniacie jego zasadność, skoro żyjecie 70 lat po tych wydarzeniach i nie macie pojęcia, jak czuli się wtedy ci, którzy postanowili walczyć?


Masz rację, jakim prawem oceniamy Stalina, Hitlera czy Pol Pota - żyjemy wszakże po tych wydarzeniach. Przestań bredzić.
@tentamten: Hola, hola, mówisz tu o woli samych powstańców, ale jednak decyzja o powstaniu padła w dowództwie AK. Samo powstanie spotkało się z ostrą krytyką w ówczesnych środowiskach endeckich. Zakładane były też różne warianty, jak również przejście do konspiracji pod okupacją sowiecką, no ale niestety wybrany został ten najbardziej ryzykowny. Decyzja podlega takiej samej krytyce jak każde inne wydarzenie.
@tentamten: to ze wybuch powstania byl bez sensu nie odbiera meczenstwa, uswiecenia smierci poleglych w walkach. Niestety, ale zgineli w skutek blednych decyzji wladz. Takie sa po prostu fakty. Z reszta ja uwazam, ze nawet gdyby powstanie okazało się zwycięskie to i tak nie utrzymalibyśmy władzy w Warszawie i drogą jakichś zakulisowych gierek sowieci by przejeli kontrole nad miastem.
@tentamten: Oceniamy aby w przyszłości nie popełnić tego samego błędu chociaż wątpię aby ten naród uczył się na błędach.

Dla walczących szacunek do grobowej deski ale dla ludzi którzy podjęli taką decyzję to dwumetrowy #!$%@?.