Wpis z mikrobloga

No i jestem W Harstad, już się rozpakowałem w moim nowym lokum. Zwykły pokój, sam w nim jestem, inni lokatorzy to sami Chińczycy. Chyba jakoś bardzo nie zwracają uwagi na porządek, bo jest w domu lekki bałagan.

Jutro zaczynam prace. Pierwszy miesiąc 15k NOK, później więcej. Co będę robić dokładnie jeszcze nie wiem.

Krótkie tl;tr bo niektórzy się pytają:

Wyjechałem w maju w ciemno, bez znajomości i lokum, jeździłem trochę stopem, zatrzymałem się W Trondheim, tam wynająłem pokój w akademiku, szukałem pracy, gościłem Słowaka 2 tygodnie, w tym samym dniu praktycznie znaleźliśmy prace, on w Trondheim ja w Harstad przez internet, czyli pewnie nie potrzebne Wyjechałem...

I w Trondheim mi rower ukradli.

Ale jestem tu, będę pracować, jest git

Przy okazji dowiedziałem się ze jestem wg niektórych cyganem w namiocie, ale też tego, że jest dużo fajnych i mega pomocnych mirków na wykopie.

Nie jestem żadnym ekspertem, ale jeśli ktoś chce tipy ode mnie to tak:

*Szukać wpierw pracy przez internet, wysłać maile wszędzie z zapytaniem.

*tanio jeść :

tuńczyk z REMY 2 puszki 8 NOK


krem czekoladowy first price, smaczny 10 NOK


chleb kneipp lub loff z remy 8 NOK


jak ktoś lubi słodkie, to marcepan 500g można znaleźć za 10 NOK w różnych sklepach


herbatniki ze sklepu RIMI, duża paczka tanio


ser żółty nie jest w takiej złej cenie


duże dżemy pół kilo


paluszki rybne smaczne tanie coś koło 25 NOK za kilo


szukać promocji (tilbud)


parówki różne tanio bardzo

*jeśli wyjeżdża się w ciemno wziąć jak najwięcej kasy i oszczędzać od samego początku

*jeździć autostopem

Ktoś powie ze marne tipy, żeby odłożyć 15k i wtedy wyjechać, no ale nie każdy może sobie na to pozwolić.

Wołam @marcinsa12 sory ze dopiero teraz daje te listę produktów ;-;

#kaktuswnorwegii

Foto z podróży z lotniska do Harstad:
Pobierz P.....s - No i jestem W Harstad, już się rozpakowałem w moim nowym lokum. Zwykły pokó...
źródło: comment_56Ab5RcaEveIVyCrIJYGR6PwLkayximV.jpg
  • 38
Pracuje pon-sob po 9h, wiec nawet licząc najniższa stawkę spokojnie ponad 21k netto

Ale nie narzekam, to na początek. A pokój mam na początek za darmo, wiec nie mam co marudzić :)

@unstyle: na początek nic 1-2 miesiące, później gdzieś wynajmę.
@Pan_Kaktus: 15k toć ty tam robisz za białego murzyna !!

Od 400NOK brutto na godzinę nawet bym się nie ruszał z miejsca. Ten policyjny kraj jak Norwegia jest słaby do życia.

( byłem, wiem ile tam się zarabia)
@Pan_Kaktus: Dobrze wybrałeś - Norwegia jest pięknym krajem. Przynajmniej takie pozostawiła we mnie wrażenie będąc tam dwukrotnie po 2 miesiące w okolicach Strandy i Valldal (północ, fiordy, góry, trollstigen, geiranger). Gościłem tam u mojej rodziny, która zaczęła swoją przygodę z Norwegią od zbierania truskawek w latach 2000-2005. Brat mojej Matki ma dziesięcioro dzieci, obecnie na miejscu przebywa ich 8, nie wspomnę już ile kuzynek, kuzynów, znajomych pociągnęli za sobą. Piątka z