Wpis z mikrobloga

Posiadam grupę krwi 0Rh-, krew mogę oddać w przyszłym tygodniu ze względu na okres od ostatniej donacji. W moim mieście w najbliższym czasie nie będę mógł oddać ale postaram się w innym. Daj znać czy coś się zmieni do przyszłego tygodnia. Bo może np. jutro uda się zabrać krew.
@mateuszjestfajny: Mam tą krew ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko pytanie czy jak oddam w Krakowie to zabiorą ją aż do Ciebie?

No i nie mogę nic obiecać, moja pierwsza próba oddania krwi 2 lata temu zakończyła się porażką. Panie odmówiły z uwagi na "zbyt wąskie żyły", ale powiedziały, że za kilka lat sytuacja może się poprawić. Najwyższy czas spróbować znowu.

Chociaż była wtedy ze mną 3 lata
@Janusz_Polak: @jacekkrukpeel: Rozmawiałem dzisiaj z pielęgniarką podczas oddawania i mówiła, że "handlują" krwią pomiędzy oddziałami. Tzn. jak któremuś brakuje to wysyłają nadmiar, albo tyle ile mogą.

A z oddawaniem na kogoś jest podobnie. Wchodzi krew na kogoś (kiedyś słyszałem, że nie ważne jaka grupa, pacjent i tak dostanie swoją i tyle ile dla niego wpłynęło. Chodzi po prostu o uzupełnienie "banku/rezerw krwi") i wychodzi na niego odpowiednia.
Dalej nie mogę uwierzyć w to co się stało. Niby to Wykop tylko serwis internetowy, ale pokazaliście że to jedna wielka rodzina. Zainteresowanie z jakim spotkał się mój problem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. "Obcy" ludzie zaczęli się mobilizować i oddali cząstkę siebie żebym to i ja mógł cieszyć się zdrowiem. Zostałem wypisany ze szpitala, lekarz nie widział sensu trzymania mnie na siłę. Mój naczyniak nie jest aż tak "zły", że muszę przebywać