Wpis z mikrobloga

Dlaczego wzruszacie się nad "ostatnim dniem życia psa" a to jest dla was obojętne? Filmik z rzeźni. Nie pokazuje krwi i uboju, ale coś gorszego, ludzkie odruchy u zwierzęcia, strach, cierpienie.

;; płakłam

#wegetarianizm

haha wege to podludzie ;
; kto tu jest k---a podludziem ;_;
N.....a - Dlaczego wzruszacie się nad "ostatnim dniem życia psa" a to jest dla was ob...
  • 298
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nokja: Najbliższym naszym kuzynem jest szympans, mamy 98% wspólnego DNA. Nikt nie neguje przydatności roślin w diecie człowieka, ale faktem jest, że tak samo jak szympansy jesteśmy i roślinożerni i mięsożerni. Można się ograniczyć do jedzenia albo samego mięsa albo samych roślin ale najlepsza jest zróżnicowana dieta. Szanuję każdego wegetarianina, ale denerwuje mnie gdy ktoś próbuje negować naturalny fakt: drapieżnik zabija swoją ofiarę i zjada jej mięso. Człowiek w porównaniu
  • Odpowiedz
@Nokja: poddałam się w połowie tej dyskusji, więc nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę ;p ale jeśli ludzie nie jedliby mięsa to jaki byłby sens w hodowaniu świń czy innych kurczaków? Nie mogłabyś wtedy się powzruszać nad tymi wszystkimi 'ludzkimi odruchami' u cielaków.

A zamiana paszy na 'jedzenie dla ludzi' i tak nic nie da, na świecie przecież od kilku lat jest ogromna nadwyżka żywności ;>

btw. z
  • Odpowiedz
Ale flame... Ogladajac takie filmiki smutno sie robi i sam chcialbym byc wstanie nie jesc miesa,moze kiedys.zle mi sie robi jak takie cos ogladam,wiem ze czlowiek jest przystosowany do jedzenia miesa i jest drapieznikiem ale w tych czasach mozna sobie pozwolic na nie jedzenie miesa. To nie zmienia faktu ze nigdy by mi nie przyszlo do glowy zeby namawiac do tego innych bo tu chodzi o swoje wlasne sumienie a nie kogos
  • Odpowiedz
@Nokja: Ja się nie wzruszam nad psem i mam głęboko wy*j----e w te krowy. Piszesz jak jakaś baba.

ale coś gorszego, ludzkie odruchy u zwierzęcia, strach, cierpienie.


to raczej zwierzęce odruchy u ludzi.

Jesteś trollem ?
  • Odpowiedz
Spodziewałam się tego typu komentarzy. Jest mi bardzo przykro, że dla większości ludzi najważniejszy jest smak i wygoda, nieważne jaką i czyją krwawicą i śmiercią obkupiona.


@Nokja: może wystarczy dorosnąć i zająć się czymś poważnym?
  • Odpowiedz
@Nokja: Ja polecam wegetarianizm nawet umiarkowany, fakt, ze ideologia i jakakolwiek ideologia czy filozofia z czegokolwiek powoduje, ze czesc ludzi buntuje sie jakiemus obrazowi rzeczywistosci budowanym na warzywkach, ale pewnym jest, z czlowiek czuje sie lepiej jedzac wiecej warzywek niz miecha i nie mowie to z punktu moralnego.
  • Odpowiedz
@WinRar: Oczywiście, najważniejsze jednak, żeby nie psuć i tak już wystarczająco nadszarpniętej reputacji wegetarian próbując nawracania spożywających mięso za pomocą tak słabych argumentów jak @Nokja
  • Odpowiedz
BTW tak samo było z burdelami, samobójstwem i innym gównem. Prawda jest jedna.


  • Odpowiedz