Wpis z mikrobloga

Co z Ciebie za roślinożerca który trawi nie strawi, a by przyswoić głupią skrobię musi ją obrobić^^


@Westert: po co jeść trawę jak są pomidory i marchewka? oj głuptasku ^^

Natomiast ludzie są w stanie strawić mięso


@Westert: ludzie są w stanie strawić wszystko, tylko nie fakt, że ktoś nie je mięsa i żyje ( )
@Nokja: Ło jezusicku, znowu głupie pieprzenie, kto nie chce ten nie je, a kto chce ten będzie zajadał się ze smakiem i nikomu nic do tego, na cholerę przekonywać jednych do drugiego i odwrotnie?

A ludzkich odruchów zwierzęcych to nawet nie skomentuję, logicznie myśląc, lepiej walczyć z takimi producentami o lepsze warunki uboju dla bydła, a nie o to żeby "ludzie nie jedli, bo to nie potrzebne dla naszego organizmu i
@Nokja: najpierw chciałem coś napisać ale potem zauważyłem "więcej komentarzy (281)", domyślam się że 200 z nich to "hehe no bo psy są fajne a świnki smaczne, paczcie jaki jestem chłodny i cyniczny o jeszcze dam iksde a koniec xD zaraz se zjem schabowego" albo "przynajmniej smaczne będą" więc sobie daruję.

Ale tak na marginesie, strasznie śmiecham z tych którzy piszą "hurr wegeterroryści na mirko, przestańcie mnie zmuszać do jedzenia warzyw!!!!"
Przepraszam tych którzy pisali do po mnie po moim ostatnim komentarzu, ale w momencie w którym ktoś napisał mi że powinnam zginąć gorzej niż te zwierzęta, po prostu porzuciłam ten wątek i powiadomienia z niego skasowałam. Chciałam tylko zauważyć, że nikomu nie napisałam że ma nie jeść mięsa. Nigdy tego nie wymagałam od nikogo, i nigdy nie wymagałam dostosowywania się do mnie. Fakt, razem z innym użytkownikiem próbowaliśmy dowieść że dieta wegetariańska
@Nokja i wszyscy, jest w tym ideologicznym "ruchu" pewna hipokryzja. Większość wege-neofitów ratuje wszystkie zwierzęta, w tym głównie psy i koty. Jak nie ratuje to ma. I teraz- nakarmiłabyś swojego psa/ kota samymi warzywami? Wiesz przecież, że to są drapieżniki. Kupujesz więc puszki/suchą karmę z jagnięciną, dziczyzną itd i karmisz nimi swojego zwierzaka/ pomagasz nieswojemu. Niewielu fanatyków jest aż tak nieodpowiedzialnych by wprowadzać dietę bezmięsną swoim pupilom. Co więcej, fundacje, typu viva-ratującs
@Farrahan: Teraz to paskudnie manipulujesz moją wypowiedzią i faktami.

Każdą dietę trzeba zbilansować żeby był zdrowa i w przypadku diety wegańskiej jest tak samo jak "tradycyjnej polskiej". Chyba, że chcesz umrzeć na miażdżycę jako brzuchaty Janusz w wieku 45 lat.

A badanie, które Ci pokazałem dobitnie o tym świadczy.

Szczerze mówiąc jestem bardzo rozczarowany Twoją postawą. Wydawałeś się jednym z najmądrzejszych wykopowiczów i osobą która rozumie jak działa nauka, a okazujesz
@Nokja:

Dlaczego wzruszacie się nad "ostatnim dniem życia psa" a to jest dla was obojętne? Filmik z rzeźni.


Zmodyfikuję to pytanie, odpowiedź będzie wtedy pełniejsza i łatwiejsza do zrozumienia.

Pytanie: Dlaczego wasze emocje są nieracjonalne?

Odpowiedź: Bo to emocje.

Przykro mi. Z psami jako przyjaciółmi żyjemy już kilkadziesiąt wieków i dlatego je lubimy. Krówki zawsze służyły nam jako mięsko i dlatego obchodzą nas mniej. Nie mówię że to dobrze że tak
Z dietą Paleo to byłbym ostrożny. Pokazuje się coraz więcej badań udowodniających, że nie jest zdrowa.


@DamianParol: nie jest zdrowa w porównaniu do...? Bo równie dobrze można stwierdzic, że paleo, w którym jemy tylko mięśnie zwierzęcia będzie niezdrowe w porównaniu do paleo, gdzie jemy również organy wewnętrzne :)

Tak samo jak mięsna dieta, gdzie mięso jest mocno obrabiane termicznie (typowy polski obiad, schaboszczak smażony na patelni w bułce tartej i mące)
@Vonsatch: Wiedza naukowa jest tutaj dobrze usystematyzowana i myślenie, że dodatek wątróbki coś poprawia jest myśleniem magicznym.

Nie mówiąc już o tym, że sama koncepcja jest błędna i to wcale nie prawda, że paleolicie nie jadano skrobi.
@Vonsatch: Wiedza naukowa jest tutaj dobrze usystematyzowana i myślenie, że dodatek wątróbki coś poprawia jest myśleniem magicznym.


Nie mówiąc już o tym, że sama koncepcja jest błędna i to wcale nie prawda, że paleolicie nie jadano skrobi.


@DamianParol: Jest tyle podejśc do paleo, co prawdopodobnie ludzi na tej diecie, więc bez szczegółowej rozmowy do niczego nie dojdziemy :) A podstawową cechą paleo wcale nie jest naśladowanie 1:1 tego, co jedli
@Vonsatch: Jeśli założymy, że wszystko można nazwać paleo to dyskusja nie ma sensu.

Pomysł, żeby unikać przetworzonego jedzenia i ubrać to w atrakcyjną ideologię jest świetny. Niestety to nie jedyny postulat twórców, a część jest szkodliwa.