Wpis z mikrobloga

@Klepcio: mieszkam w kraju gdzie połowa ludzi mówi po francusku, brzmi to fajnie póki nie zobaczysz pisowni :-D niby trudny język, ale jakoś naszym rodakom tutaj idzie nauka komunikacji całkiem dobrze :-) gramatyka już nie.
W końcu jest łatwy czy trudny?


Trudny.

Uczycie się sami czy w jakiejś szkole językowej?


Uczyłam się i u korepetytora i w szkole językowej, tego drugiego nie polecam - duży nacisk na gramatykę i uczenie się słówek, mały na pisanie, czytanie, rozumienie ze słuchu. Niepraktyczne to jest.

Jak wasza opinia na temat tego języka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Świetny jest, w dodatku kultura, kuchnia, całokształt Francji jest po
@Rene102: Z memrise też korzystam, ale tam raczej gramatyki się nie nauczę, a na duolingo mimo tego, że mało wyjaśnień jest to coś tam już umiem, na tyle że mogę czytać dużo tekstów bez pomocy translatora. Wspieram się też french about, jak skończę to pomyślę nad jakimiś korepetycjami.
@JesusOfSuburbia: no ja próbowałam się tam uczyć angielskiego, ale utknęłam (na dużo niższym poziomie, niż jestem), bo ciągłe odrzucanie moich odpowiedzi przez brak lub zły wybór między "a", a "the" było męczące.

Oni tam są bardziej restrykcyjni niż ludzie, którzy władają tym językiem od urodzenia. Mnie to zraziło.
@Klepcio: dodam, że według mnie najlepiej się uczyć (na każdym poziomie) korzystając z języka, czyli oglądając francuskie filmy bez opisów, zmieniając sobie wersje językowe w używanych programach na francuski, czy próbując np. przeglądać francuskie serwisy informacyjne, czy fora, które Cię interesują.

Dużym plusem jest to, że wtedy uczysz się słownictwa, z którym się spotkasz pewnie nieraz, a i nauka nie jest monotonna, bo jest rzeczą, którą robisz przy okazji, robiąc to,