Wpis z mikrobloga

Serdecznie zapraszam do Eurosportu na 15 etap kolarskiego wyścigu Tour de France. Oczywiście najpierw wypowie się LeMond - na pewno będzie chwalił Majkę :)

Dzisiejszy etap liczy 222km i znajduje się na nim jedna premia lotna i tylko tyle :/ Dziś na finiszu powalczą sprinterzy.

Planowany koniec wyścigu jest między 17:06 a 17:35

Jutro przerwa w wyścigu, spotkamy się ponownie we wtorek :)

Wczorajszy etap był cudowny! Co ten Majka... :D Na ostatnich kilometrach prawie wyrwałam sobie połowę włosów z głowy, "pchałam" razem z Jarońskim i Wyrzykowskim, jednocześnie płacząc ze śmiechu z ich reakcji na całą tę sytuację. Kiedy pod koniec Nibali nagle wyrwał do przodu prawie dostałam zawału. A ten finisz dłużył się i dłużył... To były najdłuższe kilometry w moim, Majki i zapewne wielu wielu kibiców życiu ^^

Należy dodać, że Majka nieźle nabił sobie punktów na górskich premiach i ma ich teraz tyle samo, co lider tej klasyfikacji, a tuż za nimi czai się Nibali, który ma tylko 2 pkt mniej. Kto wie - może Majce uda się w tej edycji TdF założyć koszulkę w grochy :)

Co będzie to będzie - Majka - dziękujemy za wspaniałe emocje!!!! :D Oby tak dalej!!! :D

Pewnie Contador jest z niego dumny :D

dziękuję też panom J-W - co oni wyprawiają w tym swoim studio... :P z nimi nawet piłkę nożną mogłabym oglądać ^^

"W ogóle nie zastanawia się, że przed nim jedzie Majka?!", "Nie zabierajcie mu tych słuchawek!" (i to krzyczał zagorzały przeciwnik słuchawek, pan W.), to powinno być zakazane, wygrywanie etapów powinno być ograniczone do 3 :P i inne tego typu fantastyczne teksty - warto je spisać :P

"W przyszłym roku Majka będzie mówił - nie chcę na Giro, nie chcę na Vueltę, chcę na TdF, a Contador będzie stał grzecznie - to ja może z tobą pojadę?" - mój ulubiony tekst :D

ten z nocniczkiem też był świetny zresztą :P

Klasyfikacja generalna:

1. NIBALI

2. VALVERDE +04'37"

3. BARDET +04'50"

4. PINOT +05'06"

5. VAN GARDEREN +05'49"

6. PERAUD +06'08"

7. MOLLEMA +08'33"

8. KONIG 09'32"

9. TEN DAM 10'01"

10. ROLLAND 10'48"

17. KWIATKOWSKI +19'24"

Koszulki bez zmian:

- żółta - Nibali

- zielona - Sagan

- piżama - Rodriguez (razem z Majką mają po 88pkt)

- biała - Bardet

Czerwony numer startowy - De Marchi

Z wyścigu wycofało się już 27 kolarzy.

Kogo dziś obstawiacie?

Serdecznie zapraszam na transmisję i oczywiście do dyskusji :)

Wołam też miłośników kolarstwa: @Bunkier @Navrazz @Traviu @TwardyDziad @wspodnicynamtb @gato @drhipis @Randallovy @PingwinAstronom @szoon @hqvkamil @Bosser @stekelenburg2 @precedens @maciejbo1 @ReeGall @ktostujestdieselem @kam1l @PawelKopko @rooger

#tdf #tourdefrance #kolarstwo
Aviendha - Serdecznie zapraszam do Eurosportu na 15 etap kolarskiego wyścigu Tour de ...

źródło: comment_zRnyfni8wg6ZzqJCqYZWaFUG5csomJ2L.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aviendha: Omega dziś rozegrała to świetnie, naprawdę. Brakło dobrego sprintera, Renshaw to jednak półka zbyt nisko.

Ale wyeliminowali Kittela, Greipel i Sagan zostali bez leadoutu. To mega sprawa.
  • Odpowiedz
@Aviendha: Raczej nie. Przy odpowiednio rozbitych pociągach, Kwiatkowski lub Martin mogą spróbować akcji spod flamme rouge a la Fabian Cancellara, ale takie zagrania udają się raz na dziesięć lat.

Poza tym, ze sprinterskich etapów został etap piątkowy, gdzie jest solidny pagórek, na którym pewnie będą chcieli zgubić Kittela, ale już Sagana i Greipela zostawić się raczej nie uda i Champs-Elysees, gdzie tylko kataklizm odbierze wygraną Kittelowi.

Mogą jeszcze spróbować wyrzucić
  • Odpowiedz
  • 0
@rooger: ok, niech rozbijają konkurencję. To im faktycznie nieźle wychodzi. Ale wydaje mi się, że skoro stracili Cava i nie mają większych szans na wygranie sprinterskich etapów z powodu braku odpowiedniego kolarza, to mogliby sobie poeksperymentować i rozprowadzać różnych członków ekipy. A nóż widelec się uda ;)
  • Odpowiedz