Wpis z mikrobloga

Janusz Korwin-Mikke (72 l.) spoliczkował kilka dni temu Michała Boniego (60 l.). Za co? Za krytykę uchwały lustracyjnej oraz podpisanie zobowiązania do współpracy ze służbami PRL. Lider Nowej Prawicy zapomniał przy tym dodać, że sam... podpisał lojalkę wobec komunistów.

ZAORANE

#bekazprawakow #neuropa #4konserwy #prawackalogika #prawackihumor #korwin #korwinnadzis #knp #polityka
źródło: comment_vror4TIu2KDSUTQEyEqU1oAZ223UXjAJ.jpg
  • 76
@Supercoolljuk2: ZAORANA to została Twoja i tak nigdzie nie potwierdzona inteligencja.

Korwin nie spoliczkował Boniego za to że ten krytykował uchwałę, czy to ze podpisał lojalkę, ale dlatego ze kłamał, oszukiwał, obrażał Korwina, twierdząc że nie donosił, nie powiedział o tym współpracownikom i kolegom, bo jak wszyscy wiedzą ze ktoś zobowiązał się szpiegować, to taki ktoś jest bezużyteczny dla służb - standardowa procedura gdy ktoś był zmuszony do donoszenia a nie
@Supercoolljuk2: manipulujesz faktami. JKM spoliczkował TW Znak, znanego także jako Michał Boni za publiczne lżenie, obrażanie i ataki personalne za uporczywość z jaką JKM forsował usawę lustracyjną. TW Znak( Michał Boni- europoseł z ramienia Platformy Obywatelskiej) zataił swoją współpracę z aparatem bezpieczeństwa PRL w celu uzyskania korzyści płynącej z piastowaniem urzędów publicznych, do czego przyznał się w końcu po odtajnieniu dokumentów IPN w 2007 roku.
oczywiście, naganny jest fakt, że nie przyznał się do podpisania deklaracji współpracy. Ale podobną deklarację podpisał Korwin i również ujawnił to dopiero niedawno.

@Supercoolljuk2: nie, nie podpisał PODOBNEJ deklaracji. Nie hegluj. Obaj podpisali lojalki. Boni dodatkowo - został przerejestrowany z kTW na TW, za własną wiedzą i zgodą i donosił przez 2 lata do SB
@Supercoolljuk2: z IPN

Korwin: Teczka kandydata na tajnego współpracownika [kTW] . Zarejestrowany 22.02.1978 pod nr 51811 przez Wydz. IX Dep. III MSW w charakterze kandydata na tajnego współpracownika. „Zrezygnowano z pozyskania 26.02.1979 – wrogi stosunek do ustroju PRL”. 12.03.1979 r. materiały zostały złożone w archiwum MSW pod nr 14842/I-k. Z materiałów sporządzono mkf F-13064/1.

http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?idx=K&katalogId=4&subpageKatalogId=4&pageNo=1&nameId=15026&osobaId=26617&

Boni: Zarejestrowany 15.02.1988 pod nr. 54946 przez Wydz. III-2 SUSW jako kandydat na TW, następnie w
@Supercoolljuk2: przecież pisze, że materiały zniszczono na początku roku 1990 (w okresie niszczenia/czyszczenia teczek TW).

W IPN, w teczce Boniego nie ma ŻADNYCH materiałów, prócz akt paszportowych oraz zeznań w procesie lustracyjnym z 2007 roku
@Supercoolljuk2: TW Znak nr rej 54 946 znany jako polityk, członek PO Michał Jan Boni.

Jak tłumaczył, zrobił to w 1985 roku pod wpływem szantażu.

- Jest mi wstyd i żałuję. Przez wiele lat żyłem z presją tego upokorzenia i lęku przed utratą twarzy. W końcu jednak uznałem, że od strachu, upokorzenia i poczucia błędu, ważniejsza jest pokora - mówił Boni na konferencji prasowej. Boni: Podpisałem deklarację współpracy z SB Boni
przecież pisze, że materiały zniszczono na początku roku 1990 (w okresie niszczenia/czyszczenia teczek TW).

W IPN, w teczce Boniego nie ma ŻADNYCH materiałów, prócz akt paszportowych oraz zeznań w procesie lustracyjnym z 2007 roku

@spluczka: czyli twoje podejrzenia oparte są na domysłach? Czemu w takim razie nie podejrzewasz Korwina, skoro materiały o nim również zniszczono w grudniu 1989 roku?
czyli twoje podejrzenia oparte są na domysłach? Czemu w takim razie nie podejrzewasz Korwina, skoro materiały o nim również zniszczono w grudniu 1989 roku?

@Supercoolljuk2: jakie moje podejrzenia? napisałeś że i Korwin i Boni podpisali TAKĄ SAMĄ deklarację współpracy z SB. Fakty są takie, że nie podpisali takiej samej. Fakty są takie, że Boni był TW SB. Korwin - nie. Tyle. Żadne heglowanie i posługiwanie się sofizmatami rozszerzenia - nie pomoże.
oczywiście, naganny jest fakt, że nie przyznał się do podpisania deklaracji współpracy. Ale podobną deklarację podpisał Korwin i również ujawnił to dopiero niedawno.

@Supercoolljuk2:

Lojalka nie ma nic wspólnego z deklaracją współpracy..
@Supercoolljuk2: SB rejestrowało osoby, które podpisały lojalkę jako kTW (kandydat na TW). Od tego miejsca - jeszcze długa droga do TW. Kandydat musiał wyrazić świadomą zgodę na taką współpracę.

Nie ma tu żadnych podobieństw

Na teczce Boniego znajduje się jasna adnotacja: materiały operacyjne zniszczono. Jeżeli istniały jakieś materiały, to musiały istnieć i donosy. Kwestia oceny rzekomej "użyteczności" w roku 1990 nie ma już wielkiego znaczenia.
@Supercoolljuk2: ten człowiek perfidnie kłamał że nie był TW. Dopiero po wywleczeniu na swiatło dzienne dokumentów o jego współpracy zaczął pokrętnie odpowiadać takie kwiatki jak wyżej zacytowałem. Tymaczasem ludzie z podziemia którym się przyznał że współpracuje teierdzą inaczej.

Skałamał raz co eliminuje go jako człowieka godnego zaufania i dlatego NIE przyznaję Ci racji, a człowieka tego nadal uważam za gnidę bez honoru, i w dodatku głupią gnidę bo biegnąc ze skargą
Na teczce Boniego znajduje się jasna adnotacja: materiały operacyjne zniszczono. Jeżeli istniały jakieś materiały, to musiały istnieć i donosy. Kwestia oceny rzekomej "użyteczności" w roku 1990 nie ma już wielkiego znaczenia.

@spluczka: jeśli mówiłby o tym jakie kto kwiatki lubi, to ich użyteczność faktycznie byłaby zerowa. I teczki Korwina również zniszczono, więc nie wiem czemu podejrzewasz tylko Korwina.
@Supercoolljuk2: 1990 to nie 1979. To już koniec komuny.

W latach 1989-1991, na polecenie ówczesnego szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka za wiedzą szefa SB gen. Henryka Dankowskiego, rozpoczęto niszczenie akt osobowych, kart, zbiorów operacyjnych itp. Od sierpnia 1989 do czerwca 1992 zniszczono ok. 646 000 materiałów ogólnoinformacyjnych z inwentarza MSW. Spalona miała być kartoteka czynnych i wyeliminowanych osobowych źródeł informacji SB MSW; udało się uratować ok. 50% jej dawnych zasobów.

Powtarzam
I teczki Korwina również zniszczono, więc nie wiem czemu podejrzewasz tylko Korwina.

@Supercoolljuk2: nie zniszczono. w teczce Korwina znajdują się nawet materiały z internowania z końca lat 60tych. W teczce Boniego nie ma nic, prócz akt paszportowych.

Zresztą, w przypadku Korwina - nie było czego niszczyć, bo Korwin nie był TW, tj. "osobowym źródłem informacji" SB

W IPN ma status "rozpracowywanego"